V Žilinskom kraji sa plnia aj reprofilizované lôžka, s umelou pľúcnou ventiláciou sú voľné už iba dve

Covid, koronavírus, nemocnica
V nemocniciach Žilinského kraja sú voľné už iba dve lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou. Foto: ilustračné, SITA/AP

Na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sú takmer na maximum vyťažené lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou pre pacientov s ochorením COVID-19. V siedmich nemocniciach je vyčlenených 52 takýchto lôžok, aktuálne ich je obsadených 50. Informoval o tom odbor zdravotníctva Úradu ŽSK.

Napriek zvýšeniu počtu reprofilizovaných lôžok sa obsadenosť opäť blíži k 90-percentnej hranici, z 538 ich je obsadených 484. Zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK je najviac pacientov hospitalizovaných v čadčianskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 88 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 66 nie je zaočkovaných.

Viac o téme: Koronavírus

„Dolnokubínska nemocnica eviduje aktuálne 34 pacientov s ochorením COVID-19, 35 COVID lôžok je obsadených v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou Trstená a 32 pacientov eviduje nemocnica v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol odbor zdravotníctva.

V ostatných troch nemocniciach na území kraja je hospitalizovaných spolu 295 pacientov s ochorením COVID-19. Takmer polovica z nich leží v martinskej univerzitnej nemocnici, kde sa starajú o 138 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 120 nie je zaočkovaných.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom