V Žilinskom kraji sa situácia mierne zlepšila, ale na pľúcnej ventilácii zostávajú desiatky ľudí

Koronavírus, nemocnica
V nemocniciach Žilinského kraja potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu až 45 osôb. Foto: archívne, SITA/AP

V siedmich nemocniciach na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) je obsadených 45 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou pre pacientov s ochorením COVID-19. Informoval o tom odbor zdravotníctva Úradu ŽSK.

V porovnaní so začiatkom minulého týždňa sa zlepšila situácia v obsadenosti COVID lôžok, v nemocniciach je hospitalizovaných 371 pacientov s koronavírusom. Zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK je najviac pacientov hospitalizovaných v čadčianskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 76 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 57 nie je zaočkovaných.

Viac o téme: Koronavírus

„Dolnokubínska nemocnica eviduje aktuálne 23 pacientov s ochorením COVID-19, 28 COVD lôžok je obsadených v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou Trstená a 19 pacientov eviduje nemocnica v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol odbor zdravotníctva.

V ostatných troch nemocniciach na území kraja je hospitalizovaných spolu 225 pacientov s ochorením COVID-19. Najviac ich leží v martinskej univerzitnej nemocnici, kde sa starajú o 102 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 85 nie je zaočkovaných.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom