Vajnory splnili požiadavky rodičov a otestovali zamestnancov školy a škôlky, výsledky boli negatívne

Koronavírus, svet
Foto: ilustračné, Johan Nilsson/TT News Agency via AP.

Bratislavská mestská časť Vajnory otestovala školských zamestnancov, výsledky sú zatiaľ negatívne. Informovala o tom hovorkyňa mestskej časti Katarína Blahová.

Viac o téme: Koronavírus

„K tomuto kroku pristúpila mestská časť ako zriaďovateľ základnej školy K. Brúderovej a materskej školy Koniarkova z dôvodu pribúdajúcich otázok a požiadaviek zo strany rodičov,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že testy na COVID-19 mestská časť ponúkla aj cirkevnej škole Jána Pavla II napriek tomu, že nie je jej zriaďovateľom.

Čakanie na výsledky ďalších testov

„Výsledky nepreukázali žiadne pozitívne nálezy v 62 prípadoch u zamestnancov, ktorí podstúpili testovanie v piatok dopoludnia. Čakáme ešte na výsledky 30-tich testov z cirkevnej školy, ktoré by mali byť v pondelok,“ povedal starosta Vajnôr Michal Vlček.

Istota pre zamestnancov i rodičov detí

„Pevne verím, že aj u zvyšných tridsiatich testovaných zamestnancov bude výsledok na koronavírus negatívny,“ doplnil starosta a dodal, že je to istota nielen pre zamestnancov, ale aj dôležitá informácia pre rodičov detí.

„Považovali sme to v rámci prevencie za potrebné, a to nielen z dôvodu dopytov od rodičov. Chceli sme sa uistiť, že výučba sa začne bezproblémovo a prostredie bude bezpečné pre všetkých, deti aj personál,“ uzavrel starosta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom