Verejný prísľub VšZP bude platiť do konca decembra

Vszp_budova.jpg
VšZP Foto: vZdravotnictve.sk

Vedenie poisťovne sa domnieva, že je to dosť dlho na to, aby poskytovateľ buď podpísal zmluvu, alebo naďalej zostal nezmluvný.

Verejný prísľub Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP), že všetkým členom Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP), ktorí doposiaľ nepodpísali dodatky k zmluvám, preplatí starostlivosť podľa doterajších podmienok, bude platiť do 31. decembra 2018. Informovala o tom generálna riaditeľka VšZP Ľubica Hlinková.

Vedenie poisťovne sa domnieva, že je to dostatočne dlhý čas na to, aby poskytovateľ buď podpísal zmluvu, alebo naďalej zostal nezmluvný.

Hlinková uviedla, že poisťovňa prehodnocuje nové žiadosti o zazmluvnenie od poskytovateľov.

V prípade potreby pomôžu nemocnice

Na pondelkovom rokovaní sa s Asociáciou nemocníc Slovenska dohodli, že v prípade potreby poskytnú poistencom VšZP zdravotnú starostlivosť v ich poliklinikách.

Majú dohodnutú spoluprácu aj s poskytovateľmi, ktorí podpísali dodatky k zmluvám platné od 1. januára 2019.

Takmer 50 % poskytovateľov, ktorí sú členmi ZAP, podpísalo tieto dodatky, uviedla Hlinková.

Podľa podpredsedu predstavenstva VšZP Milana Horvátha sa môže stať, že niektorí lekári budú vyžadovať platbu. V tom prípade je poisťovňa pripravená ju uhradiť. Pacient by tak získal svoje peniaze do tridsiatich dní.

„Otázka zabezpečenia povinnej minimálnej siete sa preveruje.“ uviedol Horváth. Ak podľa neho lekár odmietne ošetriť pacienta, budú hľadať riešenia pre ošetrenie aj v nemocničných zariadeniach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňaZAP Zväz automobilového priemyslu SR