Viac než štyridsať percent Angličanov počas pandémie pribralo, prehĺbili sa problémy s obezitou

Obezita, nadváha, koronavírus
Foto: ilustračné, Getty images

Viac ako 40 percent dospelých obyvateľov Anglicka počas pandémie pribralo. Ich hmotnosť sa v priemere zvýšila o viac ako tri kilogramy, informuje v pondelok portál bbc.com.

Zistenie sa opiera o výsledky prieskumu, ktorý uskutočnila vládna agentúra Public Health England (PHE) na vzorke päťtisíc ľudí.

Opatrenia narušili dennú rutinu

Problémy s obezitou a nadváhou sa prehĺbili, keďže pandemické opatrenia narušili bežnú dennú rutinu, čo obmedzilo možnosti zdravého stravovania a udržiavania sa v dobrej fyzickej kondícii.

Agentúra ďalej upozornila, že okrem viditeľných prírastkov hmotnosti sa môže okolo životne dôležitých orgánov hromadiť tuk, čo organizmu komplikuje boj s rakovinou, srdcovo-cievnymi chorobami a tiež s ochorením COVID-19.

Príjem kalórií sa zdvojnásobil

Britský Inštitút pre fiškálne štúdie (IFS) nedávno spracoval veľké množstvo dát o nákupoch potravín a nealkoholických nápojov.

Na základe jeho zistení nákupy cez výdajné okienka v Spojenom kráľovstve prudko zvýšili príjem kalórií. V novembri 2020, keď v krajine platil druhý lockdown, bola ich úroveň v porovnaní s bežnými hodnotami viac ako dvojnásobná.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie IFS Inštitút pre fiškálne štúdiePHE Public Health England