Video: Národný onkologický ústav otvoril vynovené oddelenie onkohematológie

Otvorenie zrekonštruovaného oddelenia onkohematológie v NOÚ
Otvorenie zrekonštruovaného oddelenia onkohematológie v NOÚ Foto: vZdravotnictve.sk

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave otvoril po trojmesačnej kompletnej rekonštrukcii Oddelenie onkohematológie I. Zameriava sa na liečbu nádorových ochorení lymfatického systému.

Celkové náklady na modernizáciu boli vo výške 336 tisíc eur s DPH. „Myslím, že priestory sa už podobajú európskemu štandardu,“ povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská po otvorení oddelenia.

Išlo o komplexnú obnovu plochy viac ako 800 metrov štvorcových, ktorá zahŕňala výmenu okien, dvier, nábytku, svietidiel, stropu, podlahy, vybudovanie novej jedálne či inštaláciu vonkajších žalúzií a klimatizácie.

Prostredie nemocnice vplýva na psychiku pacienta

Osem jednolôžkových, dve dvojlôžkové pacientske izby a jedna trojlôžková izba disponujú vlastným novým sociálnym zariadením. Vo všetkých izbách sú nové polohovateľné postele.

Súčasťou každej izby je multifunkčná rampa s prívodom medicínskych plynov a systémom komunikácie so sestrou. K dispozícii je bezplatné wifi pripojenie na internet aj veľkoplošná televízia.

Uvedomujeme si, ako veľmi vplýva na psychiku pacienta samotné nemocničné prostredie, aj preto sa neustále snažíme zvyšovať komfort našich pacientov prostredníctvom modernizácie a rekonštrukcie jednotlivých pracovísk,“ povedal generálny riaditeľ NOÚ Tomáš Alscher.

Bezpečnosť pacienta je jedným z kľúčových faktorov zdravotnej starostlivosti, k čomu nepochybne prispela aj rozsiahla rekonštrukcia,“ doplnil prednosta Kliniky onkohematológie LFUK a NOÚ Ľuboš Drgoňa.

Z vlastných zdrojov dal NOÚ na obnovu oddelenia 64 tisíc eur. Sponzorský účet špeciálne vytvorený na tento účet dosiahol sumu 32 tisíc eur. Nadácia SPP prispela pri modernizácii sumou 90 tisíc eur a sumou viac než 150 tisíc eur ministerstvo zdravotníctva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea KalavskáĽuboš DrgoňaTomáš Alscher
Firmy a inštitúcie NOÚ Národný onkologický ústav