Vietnamské dovolenkové mesto Da Nang pre turistov uzavreli, štyrom obyvateľom zistili koronavírus

Vietnam, koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP

Vietnam zatvoril mesto Da Nang pred turistami po tom, ako tam zaregistrovali štyri prípady komunitného šírenia nového koronavírusu. Sú to pritom prví infikovaní od apríla.

Turisti majú zákaz vstupu do mesta na 14 dní, pričom takmer 80-tisíc prevažne domácich návštevníkov odletí z mesta domov.

Premiér koná rázne

Premiér v pondelok opätovne zaviedol sociálne obmedzenia a nariadil zatvoriť všetky prevádzky, okrem tých nevyhnutných. Vyhlásil, že reakcia musí byť „rázna“, no úplné zatvorenie mesta zatiaľ neprikázal.

Prvý nový prípad sa objavil 20. júla. V poradí 416. pacient je 57-ročný muž, ktorý vyhľadal pomoc pre príznaky pripomínajúce chrípku. V súčasnosti je na pľúcnej ventilácii a v kritickom stave.

Úrady vyhľadali viac ako sto ľudí, ktorí s ním boli v kontakte, no všetci mali negatívne testy. Neskôr zaregistrovali ďalšie tri prípady nákazy. Zatiaľ nie je jasné, ako sa všetci štyria nakazili a či prípady spolu súvisia.

Desiatky tisíc turistov

Da Nang je obľúbeným dovolenkovým miestom pre Vietnamcov. Podľa úradov sa tam nachádza zhruba 80-tisíc turistov, ktorých odvezú domov pomocou pridaných lietadiel.

Po návrate ich zrejme miestne úrady požiadajú o dodržanie karantény.

Nemocnice po celej krajine zavádzajú prísnejšie preventívne opatrenia. V hlavnom meste vyzvali ľudí, aby na verejnosti opäť nosili ochranné rúška.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom