Vláda schválila novelu zákona o ďalšom vzdelávaní zdravotníkov v nemocniciach

Univerzitná nemocnica Bratislava, Kramáre
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Mladým lekárom a ďalším zdravotníckym pracovníkom sa bude aj naďalej započítavať prax na oddeleniach nemocníc v rámci ich ďalšieho vzdelávania.

Vláda na dnešnom rokovaní schválila novelu zákona, ktorá ruší dočasné pozastavenie ďalšieho vzdelávania zdravotníckych pracovníkov prijaté v rámci balíka opatrení súvisiacich s pandémiou ochorenia COVID-19.

Ministerstvo zdravotníctva SR informovalo, že v nadväznosti na výrazné zlepšenie epidemiologickej situácie v SR, ako aj požiadavky vzdelávacích ustanovizní pristupuje k zrušeniu ustanovenia zákona č. 125/2020 Z. z. o neuskutočňovaní ďalšieho vzdelávania zdravotníckych pracovníkov počas krízovej situácie v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID 19.

Zdravotníci budú môcť praxovať tak, ako pred pandémiou

Pozitívne výsledky posledných dní týkajúce sa vývoja situácie umožňujú postupne uvoľňovať aj túto oblasť zdravotníctva. Ďalšie vzdelávanie zdravotníkov sa tak bude môcť realizovať rovnako ako pred vypuknutím pandémie COVID 19 a, samozrejme, v súlade s dodržiavaním príslušných epidemiologických opatrení,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

Špecializačné štúdium v  študijných programoch prebieha podľa akreditovaného špecializačného študijného programu jednotlivých vzdelávacích ustanovizní.

Praktická časť špecializačného štúdia sa uskutočňuje na základe minimálneho štandardu pre daný  študijný program, ktorý obsahuje aj rozsah praktických zručností  – minimálny počet zdravotných výkonov, rozsah aj zameranie odbornej praxe v zdravotníckych zariadeniach.

Zdravotnícky pracovník ich musí absolvovať pod dohľadom školiteľa v zdravotníckom  zariadení, s ktorým má vzdelávacia ustanovizeň uzatvorenú zmluvu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Krajčí
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR