Vláda súhlasila s kandidátmi opozície do orgánov ÚDZS

Vláda
Foto: SITA / Marko Erd

Zastúpenie opozície v orgánoch ÚDZS vychádza z cieľov vytýčených v Programovom vyhlásení vlády.

Parlamentná opozícia bude mať zastúpenie v orgánoch Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Vláda totiž v stredu na svojom rokovaní odobrila jej kandidátov.

Na poste podpredsedu dozornej rady ÚDZS by mala skončiť Ľubomíra Romanová, pričom nahradiť by ju mala Iveta Pospíšilová. Dozorná rada ÚDZS má podľa zákona o zdravotných poisťovniach päť členov, ktorými sú predseda, podpredseda a ďalší traja členovia. Volí a odvoláva ich parlament na návrh vlády.

V Správnej rade ÚDZS skončí Marta Hájková, ktorá sa písomne vzdala funkcie k 30. novembru. Od 1. decembra ju vystrieda kandidát za opozíciu Dušan Doliak. Podľa zákona o zdravotných poisťovniach členov Správnej rady ÚDZS vymenúva a odvoláva vláda na návrh ministra zdravotníctva.

Zastúpenie opozície v orgánoch ÚDZS vychádza z cieľov vytýčených v Programovom vyhlásení vlády v časti zdravotníctvo.

Ako uviedlo ministerstvo zdravotníctva, šéf rezortu Tomáš Drucker oslovil najväčšiu parlamentnú opozičnú stranu listom so žiadosťou o zaslanie spoločných kandidátov za opozíciu. Predseda opozičnej strany SaS Richard Sulík tak urobil listom z 27. októbra, po spoločnej dohode strán.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou