Vojenská nemocnica v Ružomberku začala s očkovaním zamestnancov, k dispozícii majú tisíce dávok

COVID 19: Očkovanie v trnavskej nemocnici
Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované 11. januára, 15:40

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) SNP v Ružomberku v pondelok 11. januára začala s očkovaním svojich zamestnancov proti ochoreniu COVID-19.

Nemocnica má k dispozícii 3 900 dávok vakcíny, ako prvý sa nechal zaočkovať riaditeľ nemocnice Vladimír Lengvarský.

Povinný test na protilátky

Z takmer 1 500 zamestnancov nemocnice prekonalo k dnešnému dňu ochorenie 489 osôb. Aktuálne evidujú pozitívnych 95 zamestnancov.

„Každému zamestnancovi, ktorý prejavil záujem o očkovanie, urobíme test na protilátky. Ak u zamestnanca budú prítomné protilátky proti ochoreniu COVID-19, bude na jeho zvážení, či sa zaočkovať dá, alebo nie. Zároveň pred samotnou vakcináciu bude každému zamestnancovi urobený aj antigénový test, ktorý nesmie byť starší ako 24 hodín, čím predídeme zaočkovaniu zamestnancov, ktorí sa nachádzajú v akútnej fáze ochorenia,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Inšpirácia pre ostatných

„Počas nasledujúcich dní podstúpi očkovanie približne 600 zdravotníkov. Teší ma zodpovedný prístup našich spolupracovníkov, ktorí sú navyše veľkou inšpiráciou pre ostatných,” uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti minister obrany Jaroslav Naď .

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej doplnil, vo vojenskej nemocnici je momentálne hospitalizovaných 56 pacientov s ochorením COVID-19, z nich 13 si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Nemocnica má pre covidových pacientov k dispozícii 141 reprofilizovaných lôžok, z toho 16 lôžok pre potreby umelej pľúcnej ventilácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav NaďPetra DiškováVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie ÚVN Ružomberok Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok