Vojenská nemocnica v Ružomberku začala s vyplácaním odmien, zdravotníkov prosí o trpezlivosť

Členka tímu zdravotníkov aplikuje vzorku steru na testovaciu sadu na odbernom mieste pre rodinných príslušníkov zamestnancov Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci počas druhého kola testovania v rámci operácie Spoločná zodpovednosť, ktorá by mala zabezpečiť plošné testovanie obyvateľov Slovenska, antigénovým testom na COVID-19. Čadca, 7. november 2020.
Foto: archívne, SITA/Milo Fabian

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku začala vyplácať zdravotníkom odmeny za celoplošné testovanie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Platby za jednotlivé kolá plošného testovania odchádzajú na účty postupne, pričom odmena môže prísť rozdelená na časti. Každý, kto ma podpísanú dohodu s UVN SNP Ružomberok, dostane odmenu vyplatenú vo výške, ktorá mu podľa dohody prináleží.

Zdravotníci musia byť trpezliví

Vzhľadom na vysoký počet dohôd so zdravotníkmi ešte nie sú spracovane všetky podklady. Z celoplošného testovania z 21. a 22. novembra ešte nie sú spracované podklady k zaslaniu peňazí pre 2 300 zdravotníkov, z plošného testovania zo 7. a 8. novembra pre 500 zdravotníkov.

Viac o téme: Koronavírus

Údaje poskytnuté niektorými zdravotníkmi boli nečitateľné, nesprávne alebo nekompletné, preto sa môže stať, že niektorým zdravotníkom bude odmena vyplatená neskôr po aktualizácii údajov.

Zamestnanci UVN SNP opakovane kontaktujú zdravotníkov e-mailom a telefonicky. Aj napriek tomu sú prípady, kedy sa zamestnancom personálneho oddelenia ÚVN nepodarilo dotknutých zdravotníkov kontaktovať. Ide o takmer 500 zdravotníkov. MO SR preto prosí o trpezlivosť.

Odmena sa ešte zdaní

„Pripomíname, že táto odmena podlieha daňovým a odvodovým povinnostiam v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi, ktoré predstavujú približne tretinu dohodnutej odmeny. Zamestnanec tak pri „hrubej“ odmene napríklad 1 000 eur dostane vyplatenú sumu približne 700 eur,“ uviedlo MO SR.

Zdravotníci, ktorým nepríde odmena do 31. decembra 2020, môžu kontaktovať ÚVN prostredníctvom e-mailu na adrese testovanie@uvn.sk. V e-maily je potrebné uviesť meno, priezvisko a číslo dohody.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Kovaľ Kakaščíková
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRÚVN Ružomberok Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok