Všeobecná zdravotná poisťovňa plánuje kúpiť liečivá pre dýchací systém

Lieky
Foto: www.sxc.hu

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) chce kúpiť liečivá pre dýchací systém. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je predpokladaná hodnota zákazky takmer 18 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Ako agentúru SITA informovala Zuzana Štukovská z referátu komunikácie VšZP, štátna poisťovňa vyhlásila verejné obstarávanie na lieky z ATC skupiny R03DX05 s cieľom zabezpečiť ich dostupnosť pre čo najväčší počet poistencov za výhodnejších cenových podmienok.

Pomáha pacientom zlepšiť kvalitu života

Hlavným prínosom užívania lieku je výrazné zlepšenie kvality života pacientov, ich návrat do bežného života, zníženie počtu exacerbácií, teda znovuvzplanutí ochorenia, zníženie používania množstva kortikosteroidov a zmiernenie až vymiznutie príznakov ochorenia,“ uviedla Zuzana Štukovská.

Účelom tohto obstarávania je zabezpečenie liekov z ATC skupiny R03DX05, Omalizumab pre pacientov liečených na imunoalergologických, pneumoftizeologických a dermatovenerologických pracoviskách v Slovenskej republike,“ uvádza sa v súťažných podkladoch.

Zákazka potrvá 36 mesiacov

Ako uviedla Štukovská, lieky sú určené pre pacientov s ťažkou perzistujúcou alergickou astmou, ktorí majú zároveň zníženú funkciu pľúc. Tiež je určený pacientom na liečbu chronickej spontánnej urtikárie – žihľavky podľa bližšie špecifikovaných indikačných kritérií.

Predmet zákazky sa nedelí na časti, keďže ide o obstaranie jedného lieku.

Štátna poisťovňa požaduje zábezpeku ponuky vo výške 40 tisíc eur. Zákazka má trvať 36 mesiacov. Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť je do 6. decembra tohto roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa