Všeobecná zdravotná poisťovňa zaplatí lekárom za elektronickú komunikáciu s pacientom viac peňazí

doktor, mobilný telefón
Foto: ilustračné, Getty Images

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) zvyšuje cenu bodu pre poskytovateľov všeobecnej zdravotnej starostlivosti a gynekológie za niektoré výkony.

Ide o konzultáciu prostredníctvom elektronickej pošty alebo telefonicky, konzultáciu prostredníctvom rozšírenej elektronickej komunikácie v online prostredí (webová aplikácia, videohovor) a opätovné lekárske vystavenie receptov alebo poukazov na základe požiadavky pacienta prostredníctvom elektronickej pošty, SMS alebo telefónu.

Viac o téme: Koronavírus

S účinnosťou od prvého apríla tohto roka VšZP za uvedené zdravotné výkony zaplatí viac a zvyšuje cenu bodu na 0,026 eura. VšZP o tom informovala v tlačovej správe, ktorú v piatok poskytla agentúre SITA.

Novinkou je aj zmena revíznych pravidiel týkajúca sa agentúr domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Od prvého apríla 2020 môžu vykazovať výkon 3441 (návšteva pacienta v rizikových skupinách populácie) namiesto výkonu 3439 (návšteva v pracovnom čase).

Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorých sa zmeny týkajú, nemusia v tejto súvislosti vykonávať žiadne ďalšie úkony. VšZP im po spracovaní faktúry za apríl 2020 sama prepočíta a uhradí vyššiu cenu bodu.

„Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti sú kľúčovými spojencami Všeobecnej zdravotnej poisťovne pri zabezpečovaní zdravotnej starostlivosti pre našich poistencov. Potvrdili to svojím zodpovedným prístupom, nasadením a obetavosťou aj počas pandémie ochorenia Covid-19,“ uviedla VšZP v tlačovej správe.

„Všeobecná zdravotná poisťovňa si uvedomuje, že v tomto pre všetkých zložitom období je dôležitý každý ústretový krok,“ dodala hovorkyňa VšZP Slávka Gáborová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Slávka Gáborová
Firmy a inštitúcie VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa