Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
transfúzia, krv
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
8. 07. 2019 13:10 FarmáciaSlovensko od SITA

VšZP plánuje obstarať liečivá pre krv a krvotvorné orgány

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) chce kúpiť liečivá pre krv a krvotvorné orgány. Podľa oznámení o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná cena dvoch zákaziek viac ako 6,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

V prípade prvej zákazky ide o takmer 28 tisíc balení lieku na obdobie dvoch rokov. Jej celková odhadovaná hodnota je 4,83 mil. eur bez DPH. Podľa súťažných podkladov poisťovňa požaduje zábezpeku vo výške 15 tisíc eur.

Štátna poisťovňa chce v druhej zákazke nakúpiť 4 200 balení liekov na obdobie dvoch rokov. Celková odhadovaná hodnota zákazky je takmer 2 mil. eur bez DPH. Zábezpeka je v tomto prípade vo výške 10 tisíc eur.

Obe zákazky sa nedelia na časti. Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť v oboch prípadoch do 29. júla 2019.

Odporúčané články

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb chce kúpiť liečivá pre krv a krvotvorné orgány Všeobecná zdravotná poisťovňa opäť kupuje liečivá pre krv a krvotvorné orgány

Témy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Lustrovaní novinári zvažujú spoločné podanie na súd, prípadné odškodné by si nenechali Kočner mal v mobile tisícky správ, na trestnej činnosti sa mali podieľať aj predstavitelia štátnych orgánov Video: Nominovali desiatku gólov, z ktorých sa tri budú uchádzať o Cenu Ferenca Puskása Jean-Claude Juncker podstúpil operáciu, predsedovi Európskej komisie odstránili žlčník Pozor na výhražnú správu na Facebooku, žiadne peniaze neplaťte Vo Vyškove našli vo výťahovej šachte telá dvoch mladých ľudí, záchranári im už nedokázali pomôcť

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X