Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) v Košiciach
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) v Košiciach. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer.
25. 08. 2019 11:11 Zdravotnícke zariadeniaKošice od vZdravotnictve.skSITA

Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb chce kúpiť srdcovostimulačné prístroje

Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) v Košiciach chce kúpiť srdcovostimulačné prístroje. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná hodnota zákazky 7,3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Špeciálny zdravotnícky materiál

Ako pre agentúru SITA uviedol generálny riaditeľ VÚSCH František Sabol, predmetom zákazky sú štandardne používané prístroje, ktoré sa implantujú pacientom. Ide o špeciálny zdravotnícky materiál hradený zdravotnými poisťovňami, ktorý sa opakovane zazmluvní s dodávateľmi po ukončení procesov verejného obstarávania na daný predmet zákazky.

„Kardiostimulátory sú implantabilné prístroje určené pre pacientov na liečbu bradykardických porúch rytmu, t. j. na liečenie stavov, kedy vlastné srdce tvorí veľmi málo impulzov, prípade ich nevytvára vôbec alebo tieto impulzy nie sú prevádzané z predsiení na komory. Ide o prípady, kedy vlastné srdce pracuje veľmi pomaly alebo vôbec. V mnohých prípadoch ide o život zachraňujúcu liečebnú metódu. Súčasťou celého systému sú stimulačné elektródy, ktoré sa zavádzajú cievnym prístupom priamo do pravostranných srdcových dutín,“ vysvetlil Sabol.

ICD – implantabilné kardioverter-defibrilátory

V zákazke sú zahrnuté aj ICD – implantabilné kardioverter-defibrilátory. Ako informoval šéf ústavu, sú to prístroje, ktoré okrem vyššie popísanej stimulačnej funkcie dokážu zaznamenať a súčasne aj ukončiť elektrickým výbojom život ohrozujúcu komorovú poruchu rytmu.

„Opäť ide o život zachraňujúcu liečebnú metódu. Súčasťou celého systému sú špeciálne stimulačné elektródy, ktoré sa zavádzajú cievnym prístupom priamo do pravostranných srdcových dutín,“ uviedol. Súčasťou verejného obstarávania sú aj prístroje určené na dlhodobé monitorovanie pulzu a prístroje určené na hemodynamické zlepšenie funkcie srdca ako pumpy.

Zákazka sa delí na päť častí, na ktoré možno predkladať ponuky. Dĺžka jej trvania je 48 mesiacov. Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť je podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ do 17. septembra 2019.

K téme

Národný onkologický ústav chce kúpiť CT prístroj, plánuje modernizovať vybavenie Národný ústav srdcových a cievnych chorôb chce kúpiť liečivá pre krv a krvotvorné orgány

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Predvolebné prieskumy sa podľa Danka kupujú. Slosiarik to odmieta, ale Baránek tvrdí niečo iné Foto: Pri vážnej nehode na D1 zahynul zamestnanec NDS, auto narazilo do vozíka diaľničnej patroly Konflikt záujmov? Kiskov človek dosadil za hlavného architekta muža, ktorý vlastní architektonickú firmu PSG v šlágri nedalo šancu Realu, Atlético remizovalo s Juventusom a Bayern zdolal Crvenu Zvezdu

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X