Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Udzs
Foto: vZdravotnictve.sk
25. 09. 2018 11:19 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA Diskusia

Výnosy ÚDZS za prvý polrok dosiahli 19,3 milióna eur

Výnosy Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) za prvý polrok tohto roku dosiahli 19,3 milióna eur pri medziročnom náraste o 5,3 %.

Celkové náklady úradu za sledované obdobie boli vo výške 8,1 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o 10,1 %. Najvýznamnejšou položkou z tejto sumy boli mzdové náklady v sume 3,4 milióna eur, čo je viac ako 42 % všetkých nákladov. Uvádza sa to v správe o hospodárení úradu, ktorou sa v stredu bude zaoberať vláda.

Nakúpili počítače

Úrad medziročne zvýšil spotrebu materiálu o 47,8 %. A to najmä v dôsledku nákupu výpočtovej techniky v rámci obmeny a modernizácie počítačov. K 30. júnu 2018 medziročne vzrástla aj obstarávacia hodnota dlhodobého majetku takmer zo 17 miliónov eur na asi 18,6 milióna eur.

Hodnota majetku vzrástla jeho modernizáciou a rozšírením informačného systému, ale aj používaním nového softvéru. Celkové záväzky úradu k 30. júnu boli približne 82 miliónov eur.

Úrad hospodáril vyrovnane

Príjmy z činnosti úradu za prvý polrok 2018 dosiahli skoro 340 tisíc eur, čo predstavuje plnenie na 45,1 % z ročných plánovaných predmetných príjmov. Táto príjmová položka sa skladá z dvoch častí, a to z príjmov z činnosti súdnolekárskych a patologicko-anatomických pracovísk a z poplatkov za administratívne činnosti úradu.

Celkové príjmy k 30. júnu 2018 úrad vykázal vo výške takmer 31,2 milióna eur, z čoho je zostatok finančných prostriedkov z predchádzajúcich rokov vo výške približne 30,8 milióna eur a nedaňové príjmy, granty a transfery v čiastke asi 340 tisíc eur.

ÚDZS hodnotí svoje hospodárenie ako vyrovnané, bez väčších odchýlok od podielu rozpočtu za sledované obdobie.

Odporúčané články

Prešovská nemocnica sa po siedmich rokoch zadlžovania ocitla v zisku Dôvera vykázala za vlaňajšok zisk 35,5 mil. eur, jej tržby stúpli o desatinu

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: Súd rozhodol o Rybaničovi, ktorý nazrel do účtov exministra Kaliňáka Video: Kličko a jeho rodina sa ocitli v ohrození života, v strojovni jachty vypukol požiar Nezamestnaných čaká menej behania po úradoch, o dávku bude možné žiadať aj na úrade práce Foto: Pellegriniho vítali v Stropkove chlebom a soľou, vláda odklepla okresu milióny eur Voľba kandidátov na ústavných sudcov: Koalícia hovorila o dohode na menách, ale zvolili iba Pfundtner Video: Za dva dni prišlo na cestách o život desať ľudí, polícia sprísni kontroly (aktualizované) Foto: Prezidentka Čaputová sa v Bruseli stretla so Stoltenbergom a Junckerom, prijal ju aj kráľ Filip (aktualizované)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X