Výstavba nového urgentu v Levoči pokračuje podľa plánu, dokončili hrubú stavbu objektu

Urgent fdr
Foto: SITA/Jakub Julény

Výstavba nového urgentu vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča a.s. pokračuje podľa harmonogramu. Nový urgentný príjem aj s príslušným vybavením je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja z Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program v prioritnej osi 2 – Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám, zo štátneho rozpočtu a spolufinancovanie nemocnice je vo výške 10 percent. Nový centrálny príjem by mal byť dokončený v máji 2021.

„Hrubá stavba je úplne dokončená, rovnako vo všetkých častiach sú už rozvody elektriny, vody a kúrenia. Momentálne prebiehajú búracie práce v diagnostickej časti a v zákrokovej časti robia potery. Nad ambulantnou časťou zatepľujú strechy a v ambulantnej časti sa pracuje na hrubých omietkach,“ uviedol vedúci prevádzkového útvaru Marek Škotko. Nemocnica dostane aj nový monitoring, lôžka, EKG a defibrilátor, infúznu techniku, ale aj vybavenie operačných sál a sterilizátor.

„Pre pacientov to bude znamenať výrazný posun v komplexnosti a kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Je pre nás dôležité, aby tieto zmeny pocítil v prvom rade pacient. Chceme mu za každých okolností poskytnúť rýchlu, bezpečnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť hodnú tretieho tisícročia,“ uviedol poverený riaditeľ levočskej nemocnice Martin Hlubek.

Levočská nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť nielen pre celý región Spiša, ale aj širšieho okolia. V súčasnosti má nemocnica 302 funkčných lôžok a poskytuje ústavnú zdravotnú starostlivosť na ôsmich lôžkových oddeleniach, na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, oddelení dlhodobej intenzívnej starostlivosti, pediatrickom, urologickom, chirurgickom, internom, neurologickom a psychiatrickom oddelení.

Nemocnica zároveň prevádzkuje niekoľko pracovísk spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek (oddelenie klinickej biochémie, hematologicko-transfúziologické oddelenie, rádiodiagnostické oddelenie s CT pracoviskom a magnetickou rezonanciou, patologicko-anatomické oddelenie, pracovisko fyziatrie balneológie a liečebnej rehabilitácie, funkčná diagnostika), špecializované ambulancie, poskytuje služby jednodňovej zdravotnej starostlivosti a dopravnej zdravotnej služby a v jej priestoroch je aj lekáreň.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Hlubek
Firmy a inštitúcie A.s. LevočaVNsP LE Všeobecná nemocnica s poliklinikou