Výstavba novej nemocnice v Martine sa môže stať realitou, od ministerstva životného prostredia má zelenú

Nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo životného prostredia SR zamietlo podané rozklady proti záverečnému stanovisku odboru posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) vo veci výstavby novej nemocnice v Martine.

Ako informovala hovorkyňa martinskej radnice Zuzana Kalmanová, ministerstvo potvrdilo svoje súhlasné stanovisko k výstavbe z júna tohto roka.

Rozhodnutie je konečné

„Rozhodnutie Ministerstva životného prostredia som prijal s veľkou radosťou. Som rád, že v tejto otázke zvíťazila profesionalita a odbornosť a nemocnica v Martine môže začať naberať reálne kontúry. Verím, že práve v čase, keď je zdravotná starostlivosť najdôležitejšou témou v spoločnosti, ide o dobrú správu nielen pre Martin, ale pre celé Slovensko,“ vyhlásil martinský primátor Ján Danko.

Ako doplnila martinská hovorkyňa, posudzovanie vplyvov na životné prostredie je nevyhnutné pre územné a stavebné konanie.

„Aktuálne rozhodnutie ministerstva životného prostredia je konečné a nie je možné sa proti nemu odvolať,“ dodala Kalmanová.

Mala by mať vyše šesťsto lôžok

S výstavbou novej martinskej nemocnice počíta aj vláda SR vo svojom programovom vyhlásení. Financovaná by mala byť z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Nemocnica by mala mať 660 lôžok a 19 operačných sál. Predbežný harmonogram hovorí o výstavbe v období rokov 2023 – 2026.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ján DankoZuzana Kalmanová
    Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SR