V Dolnom Kubíne zakročila hygiena, na športovom sústredení sa nakazilo 12 detí

Deti koronavirus nakaza pandemia rusko kontakt
Foto: ilustračné, Getty Images

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚZV) so sídlom v Dolnom Kubíne eviduje v súčasnosti 18 pozitívnych výsledkov testovania. Dvanásť z potvrdených prípadov je neplnoletých osôb, ktoré boli v kontakte na športovom sústredení.

Viac o téme: Koronavírus

Ostatné prípady sú ich úzke kontakty, s výnimkou jedného importovaného prípadu zo zahraničia bez epidemiologickej súvislosti. Agentúru SITA o tom informoval Marek Eliáš z Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Ako dodal, zdravotný stav všetkých pozitívnych osôb je dobrý a nevyžaduje si hospitalizáciu.

 Protiepidemiologické opatrenia

Odborní pracovníci príslušných RÚVZ zabezpečili v prípade potvrdených prípadov nákazy vírusom SARS-Cov-2 všetky potrebné protiepidemiologické opatrenia.

Pri potvrdených prípadoch vykonávajú epidemiologické vyšetrovanie a pri úzkych kontaktoch nariadili domácu izoláciu a testovanie na ochorenie Covid-19,“ priblížil Eliáš.

Kontakt s osobami

Naďalej pokračuje aj aktívne vyhľadávanie ďalších osôb, ktoré boli v kontakte s pozitívne potvrdenými osobami, a odber klinických vzoriek na koronavírus sa uskutočňuje aj u podozrivých osôb, repatriantov a ďalších indikovaných osôb. „Preto je predpoklad, že počet potvrdených prípadov bude ešte narastať,“ upozornil Eliáš.

RÚVZ v Dolnom Kubíne spolupracuje pri protiepidemiologických opatreniach so samosprávami, vyššími územnými celkami a všetkými zainteresovanými subjektmi. Zároveň vydal odporúčania zatvoriť letné školy a neorganizovať hromadné podujatia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Eliáš
Firmy a inštitúcie RÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctvaÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR