Z plastickej chirurgie UNLP sa možno bude prepúšťať

Chirurgicka.jpg
Foto: Pixabay.com

Interná kontrola sa aj naďalej zaoberá viac ako 380 chorobopismi pacientov samoplatcov, ktorí boli na plastike operovaní počas rokov 2017 a 2016. Škodu, ktorá mohla nemocnici vzniknúť, toho času nie je zatiaľ možné vyčísliť.

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach vyvodí u viacerých osôb pracovnoprávne dôsledky pre praktiky na plastickej chirurgii.

„V uplynulých dňoch boli realizované individuálne rozhovory s viacerými zamestnancami z Kliniky plastickej chirurgie a Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny. Ďalšie osoby z iných pracovísk budú ešte vypočuté. Momentálne analyzujeme získané informácie, ktoré vypočuté osoby uviedli, a týkajú sa operácií samoplatcov,“ informovala hovorkyňa UNLP Ivana Stašková.

Spolupracujú s políciou

Interná kontrola sa aj naďalej zaoberá viac ako 380 chorobopismi pacientov samoplatcov, ktorí boli na plastike operovaní počas rokov 2017 a 2016.

„Preto škodu, ktorá mohla nemocnici vzniknúť, toho času nie je možné vyčísliť. Ešte chceme uviesť, že UNLP Košice naďalej poskytuje súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní,“ dodala.

Klinika plastickej chirurgie mala podľa zistení týždenníka Trend poza chrbát vedenia vykonávať plastické operácie cudzincom, ktorí si zákrok zaplatili cez agentúru z daňových rajov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom