Začala sa zbierka na podporu pacientov s hemofíliou

Krvinky.jpg
Foto: Pixabay.com

Pri príležitosti Svetového dňa hemofílie organizuje Nadácia Tesco a TESCO STORES SR, a.s. spolu so Slovenským hemofilickým združením verejnú finančnú zbierku.

Výťažok zbierky bude použitý na rehabilitačné pobyty pre hemofilikov – deti i dospelých. Spojené budú s ich vzdelávaním.Informovalo o tom Slovenské hemofilické združenie.

Ide o pätnásty ročník zbierky pre hemofilikov. Záštitu nad ňou prevzal známy slovenský hokejista Michal Handzuš. Po prvýkrát sa pripojili i bratia Július a Libor Hudáčkovci, taktiež známi hokejoví reprezentanti Slovenska.

Zbierka sa koná pod novým symbolom – kráľovskou korunkou. Tento symbol odkazuje na to, že britská kráľovná Viktória je historicky najznámejšou prenášačkou génov tejto choroby. Hemofilici sú teda považovaní za jej potomkov.

V obchodoch, na uliciach, aj priamo či sms-kou

Zbierka bude prebiehať od 21. do 23. marca 2019. Vo štvrtok a v piatok v čase od 15:00 do 20:00 a v sobotu od 10:00 do 18:00 v nepredajných priestoroch prevádzok TESCO na Slovensku.

S prenosnou urnou sa budú vo vybraných hypermarketoch a obchodných domoch TESCO pohybovať aktivisti, ktorí budú rozdávať letáčiky s informáciami o tom, čo je hemofília.

Okrem toho sa v piatok uskutoční verejná zbierka aj v mestách a obciach na Slovensku. Darcovia budú môcť prispieť priamo do pokladničiek aktivistom Slovenského hemofilického združenia.

Ďalšou možnosťou prispenia do verejnej finančnej zbierky je poslanie príspevku priamo na účet zbierky SK05 0200 0000 0034 5406 3157.

Od 1. marca do 30. septembra 2019 je možné prispieť aj prostredníctvom zaslania SMS s textom: DMS HEMO na číslo 877. Cena darcovskej SMS správy je 2 eurá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom