Začína sa piaty ročník súťaže Medik roka

Aj takto vyzeral medik roka 2018 3.jpg
Foto: Svet zdravia

Na víťaza čaká 3 000 eur

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlásila spoločne s partnermi piaty ročník odbornej súťaže Medik roka 2019, ktorá je určená študentom 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt.

Ako uviedla sieť nemocníc v tlačovej správe, budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu zmerať svoje teoretické poznatky a vedomosti otestovať v podmienkach skutočnej nemocnice.

Marcové vyvrcholenie súťaže bude v humenskej nemocnici a 20 finalistom ponúkne kombináciu odborných workshopov a súťaženia.

Na víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur.

Tri kolá

„Súťaž však každý rok organizujeme nielen preto, aby sme medikom povedali viac o trendoch v modernej medicíne, ale aj preto, aby sme sa od nich dozvedeli, v čom vidia problémy v zdravotníctve, aké sú ich priority a názory,“ uviedol generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia Vladimír Dvorový.

Koncept súťaže pozostáva z troch samostatných postupových kôl. Prvým je samotná registrácia do súťaže a druhým správne vypracovanie prípadových štúdií (kazuistík) formou online kvízu.

Posledné kolo tvorí víkendové sústredenie pre medikov, ktoré pozostáva zo série odborných workshopov pod vedením skúsených odborníkov a zo záverečného súťaženia s vyhlásením hlavného víťaza súťaže Medik roka 2019.

Garantované miesta pre finalistov

Hlavnou cenou pre celkového finalistu súťaže Medik roka 2019 je finančná odmena vo výške 3 000 eur netto.

Víťaz druhého miesta si odnesie 500 eur a tretieho 300 eur.

Všetkým dvadsiatim finalistom bude ponúknuté garantované pracovné miesto v sieti nemocníc Svet zdravia a tiež zaujímavé ceny podľa jednotlivých finálových kategórií.

Finalisti môžu zabojovať aj o špeciálnu cenu od partnera súťaže, zdravotnej poisťovne Dôvera, vo výške 1000 eur. Registrácia aj záverečné sústredenie pre skupinu dvadsiatich finalistov sú pre medikov bezplatné.

Informácie k tohtoročnej súťaži:

  • online registrácia na www.medikroka.sk do 27. februára 2019,
  • vypracovanie online teoretického kvízu od 14. februára do 28. februára 2019,
  • vyhlásenie 20 finalistov postupujúcich do záverečného kola do 7. marca 2019,
  • súťažné finálové sústredenie s vyhlásením víťazov od 22. do 24. marca 2019 v Nemocnici Svet zdravia Humenné;

Medik roka 2018

Minulý rok si finalisti počas finále mali možnosť na špeciálnom trenažéri vyskúšať laparoskopickú operáciu brucha s moderným inštrumentáriom i kolonoskopiu.

Naučili sa aplikovať modernú laminátovú sádru, trénovali resuscitáciu, intubáciu novorodenca a tiež to, ako viesť spontánny pôrod.

Z nemedicínskych oblastí sa budúci lekári zoznámili napríklad s tým, ako zdravotné poisťovne platia lekárov či s princípmi fungovania centrálnej prípravovne liekov v michalovskej nemocnici.

Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je spoločnosť Svet zdravia, a. s., v spolupráci s generálnym partnerom súťaže – zdravotnou poisťovňou Dôvera, a. s. Odbornými partnermi sú Lekárska fakulta UK v Bratislave, Jesseniova lekárska fakulta UK Martine, Lekárska fakulta SZU v Bratislave a Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Svet zdravia HumennéSvet zdravia