Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aj takto vyzeral medik roka 2018 3.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Svet zdravia
12. 02. 2019 7:15 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Začína sa piaty ročník súťaže Medik roka

Na víťaza čaká 3 000 eur

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlásila spoločne s partnermi piaty ročník odbornej súťaže Medik roka 2019, ktorá je určená študentom 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt.

Ako uviedla sieť nemocníc v tlačovej správe, budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu zmerať svoje teoretické poznatky a vedomosti otestovať v podmienkach skutočnej nemocnice.

Marcové vyvrcholenie súťaže bude v humenskej nemocnici a 20 finalistom ponúkne kombináciu odborných workshopov a súťaženia.

Na víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur.

Tri kolá

„Súťaž však každý rok organizujeme nielen preto, aby sme medikom povedali viac o trendoch v modernej medicíne, ale aj preto, aby sme sa od nich dozvedeli, v čom vidia problémy v zdravotníctve, aké sú ich priority a názory,“ uviedol generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia Vladimír Dvorový.

Koncept súťaže pozostáva z troch samostatných postupových kôl. Prvým je samotná registrácia do súťaže a druhým správne vypracovanie prípadových štúdií (kazuistík) formou online kvízu.

Posledné kolo tvorí víkendové sústredenie pre medikov, ktoré pozostáva zo série odborných workshopov pod vedením skúsených odborníkov a zo záverečného súťaženia s vyhlásením hlavného víťaza súťaže Medik roka 2019.

Garantované miesta pre finalistov

Hlavnou cenou pre celkového finalistu súťaže Medik roka 2019 je finančná odmena vo výške 3 000 eur netto.

Víťaz druhého miesta si odnesie 500 eur a tretieho 300 eur.

Všetkým dvadsiatim finalistom bude ponúknuté garantované pracovné miesto v sieti nemocníc Svet zdravia a tiež zaujímavé ceny podľa jednotlivých finálových kategórií.

Finalisti môžu zabojovať aj o špeciálnu cenu od partnera súťaže, zdravotnej poisťovne Dôvera, vo výške 1000 eur. Registrácia aj záverečné sústredenie pre skupinu dvadsiatich finalistov sú pre medikov bezplatné.

Informácie k tohtoročnej súťaži:

  • online registrácia na www.medikroka.sk do 27. februára 2019,
  • vypracovanie online teoretického kvízu od 14. februára do 28. februára 2019,
  • vyhlásenie 20 finalistov postupujúcich do záverečného kola do 7. marca 2019,
  • súťažné finálové sústredenie s vyhlásením víťazov od 22. do 24. marca 2019 v Nemocnici Svet zdravia Humenné;

Medik roka 2018

Minulý rok si finalisti počas finále mali možnosť na špeciálnom trenažéri vyskúšať laparoskopickú operáciu brucha s moderným inštrumentáriom i kolonoskopiu.

Naučili sa aplikovať modernú laminátovú sádru, trénovali resuscitáciu, intubáciu novorodenca a tiež to, ako viesť spontánny pôrod.

Z nemedicínskych oblastí sa budúci lekári zoznámili napríklad s tým, ako zdravotné poisťovne platia lekárov či s princípmi fungovania centrálnej prípravovne liekov v michalovskej nemocnici.

Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je spoločnosť Svet zdravia, a. s., v spolupráci s generálnym partnerom súťaže – zdravotnou poisťovňou Dôvera, a. s. Odbornými partnermi sú Lekárska fakulta UK v Bratislave, Jesseniova lekárska fakulta UK Martine, Lekárska fakulta SZU v Bratislave a Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach.

Odporúčané články

Medici si budú môcť počas leta v nemocniciach opäť vyskúšať prácu lekára Ochrana pacientov by sa mala zlepšiť

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Video+foto: Sagan špurtoval o triumf v 10. etape Tour de France 2019 a kraľuje bodovacej súťaži Harabin si nechce prevziať cenu Homofób roka na Dúhovom pochode, nepodporí šírenie LGBT agendy Polícia stále zhromažďuje dôkazy v prípade bitky v centre Bratislavy, zrejme padnú ďalšie obvinenia Video+foto: Pelotón v 10. etape Tour de France roztrhal vietor, „zavretý“ Sagan začal špurtovať neskoro Systém Galileo zaznamenal rozsiahle výpadky, smartfóny nebudú mať informácie o čase ani polohe

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X