Zákaz návštev vyhlásila aj nemocnica v Skalici, sprevádzajúca osoba pri pôrodoch je však povolená

Nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Vo Fakultnej nemocnici Agel Skalica platí od pondelka 13. septembra zákaz návštev. Dôvodom je podľa hovorkyne skupiny Agel SK Martiny Pavlíkovej ochrana zamestnancov aj pacientov nemocnice pred ochorením COVID-19.

Potrebný je respirátor

Do budov nemocnice je možné vstupovať len s respirátorom FFP2. Okres Skalica je od pondelka zaradený do prvého stupňa ohrozenia, na COVID mape je ako jediný z Trnavského kraja červený.

Viac o téme: Koronavírus

„Fakultná nemocnica AGEL Skalica k dnešnému dňu eviduje jedného pozitívneho pacienta. Ide o rodičku, ktorá minulý týždeň porodila, pôrod prebehol za dodržania všetkých protiepidemických opatrení. Zo zamestnancov nemocnice sú pozitívne testovaní štyria zdravotníci, z toho dvaja sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, všetci majú mierny priebeh ochorenia a jeden kolega je v karanténe. Nemocnica má reprofilizovaných 21 covidových lôžok,“ povedal námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť Daniel Vidovič.

Vyhradený čas na návštevy

V posledných dvoch týždňoch bola pozitivita na ochorenie COVID-19 zaznamenaná celkovo u troch pacientov nemocnice, dvaja z nich boli preložení na Kliniku infektológie Fakultnej nemocnice v Trnave.

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu platí v nemocnici zákaz návštev pacientov, s výnimkou pacientov v terminálnom štádiu ochorenia. Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode je povolená. Návštevy kňazov za účelom podania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim sú tiež povolené. U pacienta sa môže návšteva zdržať maximálne 15 minút.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Pavliková
Firmy a inštitúcie FNsP Skalica Nemocnica s poliklinikou Skalica