ZAP ešte prehodnotí ponuku Dôvery

5_percent.jpg
Foto: Pixabay.com

V stredu večer zasadne správna rada Zväzu ambulantných poskytovateľov, ktorá sa bude zaoberať novou ponukou.

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) ešte prehodnotí ponuku zdravotnej poisťovne Dôvera.

Ako uviedol predseda správnej rady zväzu Marian Kollár, v utorok 24. októbra totiž obe strany rokovali o konkrétnom obsahu, forme a naplnení podmienok zmluvy s účinnosťou k 1. novembru tohto roka v zmysle uzatvorenej dohody zo začiatku októbra.

„Na rokovaní sme boli predloženým návrhom zmluvných podmienok zo strany Dôvery priam šokovaní. Návrh cenových podmienok Dôvery v zmluvách účinných od 1. novembra definuje navýšenie nie ako 5-percentné plošné, ale ako priemerné 5-percentné navýšenie vo všetkých segmentoch,“ vysvetlil Kollár.

Nie je 5 % ako 5 %

Ako doplnil, dohodnuté 5-percentné plošné navýšenie nie je 5-percentné zvýšenie pre každého poskytovateľa v jednotlivých položkách úhrady ním poskytnutej zdravotnej starostlivosti.

„Takto navrhnuté navýšenie je pre ZAP absolútne neprijateľné,“ vyhlásil Kollár.

Predseda správnej rady zároveň informoval, že ešte v stredu pred tlačovou konferenciou Dôvera poslala zväzu novú ponuku. Podľa Kollára v stredu večer zasadne správna rada, ktorá sa ponukou bude zaoberať.

Dôvera: ZAP sa správa neprofesionálne a nekorektne

„Mrzí nás, že do rokovaní medzi Dôverou a ZAP-om je opäť vťahovaná verejnosť. ZAP-u sme v utorok predložili návrh na 5-percentné navýšenie úhrad, ktorý je plne v súlade s dohodou zo začiatku októbra,“ uviedol v reakcii PR špecialista Dôvery Matej Štepianský.

Zdravotná poisťovňa verí, že na podmienkach platných od 1. novembra sa čoskoro dohodnú.

„Správanie ZAP-u považujeme za neprofesionálne a nekorektné,“ uzavrel.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZAP Zväz automobilového priemyslu SR