Zdravita a Union ZP podpísali dodatky k zmluvám

Dohoda, podanie rúk
Foto: Thinkstock.com

V týchto dňoch členovia Zdravity dostávajú poštou podpísané dodatky zo zdravotnej poisťovne.

Predstavitelia Zdravita, o. z. a Union zdravotnej poisťovne, a.s. podpísali dodatky k zmluvám a dohodli sa na zvýšení úhrad pre členov Zdravity. Ako sa píše v tlačovej správe, k takémuto kroku mohli pristúpiť najmä vďaka podpísanej dohode Zdravity a zdravotnej poisťovne (jún 2017) s podmienkou prísunu dodatočných príjmov pochádzajúcich zo zvýšenia odvodov za poistencov štátu.

V týchto dňoch členovia Zdravity dostávajú poštou podpísané dodatky zo zdravotnej poisťovne.

„Zdravita ako dlhoročný zástupca ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a jej členov pokračuje v rokovaniach so zdravotnými poisťovňami, nakoľko finančne podvyživený ambulantný sektor je nevyhnutné dofinancovať,“ skonštatoval generálny riaditeľ Zdravity Marián Šóth.

Situácia je neudržateľná

Optimizmus podľa Šótha nedodáva ani výška sadzby za poistencov štátu na budúci rok, ktorá klesne na historické minimum 3,71 %.

„V súčasnosti sa sústredíme aj na rokovania o konkrétnych zmenách zmluvných podmienok vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni, a.s. tak, aby došlo k reálnemu zlepšeniu podmienok pre členov Zdravity od 1. januára 2018. Východiskom zlepšenia podmienok ambulantných lekárov v roku 2018 je Memorandum o zvýšení úhrad do ambulantného sektora o 8 % v porovnaní s rokom 2017, ktoré bolo odsúhlasené zo strany poisťovne i Zdravity,“ objasnil.

Šóth tiež konštatoval, že lekári chcú poskytovať kvalitnejšiu a dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť, ale chýbajú zdroje na bežný chod ambulancie, zdroje sú limitované a pribúdajú povinnosti. „Chápeme situáciu, ale nie je možné ju udržať, ambulancie zanikajú bez náhrady,“ uzavrel generálny riaditeľ.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Union poisťovňa