Zdravotná poisťovňa Union poskytne v začiatku tretej vlny pandémie nemocniciam finančnú injekciu

Poisťovňa Union
Foto: Union

Zdravotná poisťovňa Union pošle nemocniciam v nasledujúcich mesiacoch financie navyše. Dostanú tak viac ako len garantované paušály, uviedla hovorkyňa poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová v tlačovej správe.

V prichádzajúcej tretej vlne pandémie tým Union chce popri prípadných COVID hospitalizáciách podporiť aj dobiehanie odloženej zdravotnej starostlivosti z predchádzajúceho obdobia.

Viac o téme: Koronavírus

Poisťovňa tak reaguje na informácie z viacerých ústavných zdravotníckych zariadení, ktoré na základe predchádzajúcich skúseností s pandémiou zaviedli hygienicko-epidemické, priestorové a organizačné zmeny v snahe čeliť náporu COVID pacientov, ale zároveň poskytovať plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť.

„Hlásia sa nám aj poskytovatelia, ktorí deklarujú dostatočné kapacity na ‚dobiehanie‘ odloženej zdravotnej starostlivosti z predchádzajúcich dvoch vĺn,“ tvrdí Dupaľová Ksenzsighová. Nemocniciam preto Union poslal dodatky k zmluvám, v ktorých sa zaväzuje zaplatiť za ošetrovanie poistencov aj nad rámec dohodnutých paušálov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Beáta Dupaľová Ksenzsighová
Firmy a inštitúcie Union zdravotná poisťovňa