Zdravotná starostlivosť v NÚSCH je plne zabezpečená

NÚSCH
Foto: SITA / Marko Erd

Podľa zverejnených informácií od tohto mesiaca je ústav schopný zabezpečiť a poskytnúť celé spektrum diagnostických a liečebných výkonov diagnostickej a intervenčnej rádioangiológie.

Zdravotná starostlivosť v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), a.s. je plne zabezpečená. Uviedla to v stredu na tlačovej konferencii primárka Oddelenia zlyhávania a transplantácie srdca (OZaT) Eva Goncalvesová.

„Tak ako vedenie ústavu sľúbilo v septembri, to dodržalo. Od tohto mesiaca je ústav schopný zabezpečiť a poskytnúť celé spektrum diagnostických a liečebných výkonov diagnostickej a intervenčnej rádioangiológie,“ povedala novinárom.

Majú aj dostatok sestier

V NÚSCH v Bratislave podalo hromadnú výpoveď k 1. novembru tohto roka 11 zdravotníckych pracovníkov. „Samozrejme sme prijali niekoľko nových pracovníkov, ktorí už pracujú,“ poznamenal generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly.

Ako pokračoval, v budúcom roku plánuje ústav rozbehnúť nový projekt, a to MR pracovisko.

Podľa šéfa NÚSCH ústav nemá problém ani s počtom sestier. Predchádzajúceho primára oddelenia diagnostickej a intervenčnej rádiológie Ivana Vuleva nahradil doktor Petr Vařejka.

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb so sídlom v Bratislave poskytuje zdravotnícke služby v oblasti diagnostiky, liečby a prevencie ochorení srdca a ciev. Má štatút zdravotníckeho zariadenia s celoslovenskou pôsobnosťou. Od 1. januára 2009 je jeho súčasťou aj Detské kardiocentrum.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb