Zdravotné poisťovne si udržali platobnú schopnosť a v novembri vlaňajška vykázali nulové záväzky

Eura bankovky lieky doplatky
Foto: ilustračné, Thinkstock

Všeobecná zdravotná poisťovňa, Dôvera aj Union zdravotná poisťovňa si za november minulého roka udržali platobnú schopnosť. Informoval o tom Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) vo svojom vestníku. Všetky tri zdravotné poisťovne vykázali v novembri vlaňajška nulové záväzky, ktoré by boli viac ako 30 dní po lehote splatnosti.

Platobná schopnosť zdravotnej poisťovne sa podľa zákona o zdravotných poisťovniach preukazuje schopnosťou uhrádzať svoje záväzky voči poskytovateľom v lehote, ktorá nepresiahne 30 kalendárnych dní odo dňa zmluvne dohodnutej lehoty splatnosti záväzkov voči poskytovateľom.

Podľa zákona je zabezpečená, ak zdravotná poisťovňa neeviduje záväzky voči poskytovateľom, ktoré sú viac ako 30 dní po lehote splatnosti, v objeme prevyšujúcom 0,2 % objemu všetkých záväzkov počas troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťouUnion zdravotná poisťovňaVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa