Zdravotníkov z Ružomberka prekvapil pozitívny test 20-ročného mladíka po úraze hlavy

Ilustračná fotografia. Foto: SITA (AP Photo/Francisco Seco)

Aktualizované 3. apríla o 18:10

Viac ako sto zamestnancov Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku muselo podstúpiť testy na koronavírus. Dôvodom bol pozitívny test 20-ročného pacienta z Čadce, ktorý bol do nemocnice prijatý už 23. marca, ale nákaza sa u neho prejavila až o osem dní neskôr. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Podľa slov hovorkyne bol pacient prijatý po úraze hlavy a urobili mu testy na koronavírus s negatívnym výsledkom. „V utorok 31. marca mal pacient podstúpiť drobný operačný zákrok. Z preventívnych dôvodov nemocnica testy na koronavírus u pacienta zopakovala a výsledok bol pozitívny,“ uviedla Dišková.

Testy na koronavírus podstúpilo vyše sto zamestnancov

Po konzultácii s vedúcou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva SR v Liptovskom Mikuláši a na základe konzultácie s prednostkou Kliniky infektológie ÚVN SNP vedenie vojenskej nemocnice postupovalo v súlade s aktualizovaným nariadením hlavného hygienika SR.

„Po dokončení posudzovania epidemiologickej anamnézy a klinického stavu zamestnancov nemocnice, ktorí boli v bezprostrednom styku s pacientom, bol upresnený počet zamestnancov, ktorým bola nariadená karanténa,“ spresnila Dišková.

Spolu 118 zamestnancom urobili testy na koronavírus, z ktorých časť už ružomberská nemocnica zaslala do laboratória v Banskej Bystrici. Spomínaný pacient je podľa hovorkyne nemocnice hospitalizovaný na oddelení ARO.

Môžu sa vrátiť do práce

Všetkých 118 pracovníkov Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) SNP v Ružomberku sa môže vrátiť do práce. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková, ich testy na prítomnosť koronavírusu boli negatívne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Dišková
Firmy a inštitúcie ÚVN Ružomberok Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok