Žilinská fakultná nemocnica má desiatky pozitívne testovaných zamestnancov

žILINA: Pandemický pavilón COVID 19
Od začiatku októbra otestovala nemocnica už 236 svojich zamestnancov. Ilustračné foto: SITA/FNsP Žilina

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline hlási 36 na koronavírus pozitívne testovaných zdravotníckych i nezdravotníckych pracovníkov. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková, ďalších 30 zamestnancov je aktuálne v karanténe.

Momentálne však vo FNsP Žilina nebol potvrdený prenos ochorenia zo zamestnanca na hospitalizovaných pacientov.

Prípady podchytili včas

Od začiatku októbra potvrdili koronavírus postupným preventívnym testovaním u 36 zamestnancov zo šiestich oddelení.

„Prípady sme vždy okamžite podchytili, izolovali a podľa výsledkov testovania nariadili karanténu aj ďalším kontaktom. Na každom z dotknutých oddelení sme podľa potreby prepracovali služby, aby sa o pacientov starali zdravotníci, ktorí mali negatívny výsledok PCR testu. Neodkladnú zdravotnú starostlivosť však zatiaľ vieme naďalej zabezpečiť v rámci všetkých oddelení,“ uviedol medicínsky riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Bízik.

Platí prísny hygienický režim

Podľa jeho slov sú zamestnanci testovaní rýchlotestami a následne i PCR testom.

„Len v priebehu tohto mesiaca sme už testovali 236 zdravotníkov i nezdravotníkov, drvivá väčšina z nich nemala žiadne príznaky ani zdravotné ťažkosti, išlo o kontakty pozitívne testovaných pacientov na COVID-19 alebo iných osôb, pri ktorých sme sa potrebovali vyhnúť riziku prípadného šírenia ochorenia medzi personálom a pacientmi, a mali istotu pri ďalšej starostlivosti či operáciách,“ zdôraznil Bízik s tým, že v nemocnici stále platí prísny hygienicko-epidemiologický režim.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor BízikLenka Záteková
Firmy a inštitúcie FNsP ZA Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina