Žilinská nemocnica chce odmeniť a motivovať personál, obnovila covidové príplatky

FNsP Žilina, COVID pavilón
Foto: archívne, SITA/FNsP ŽŽilina.

Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Žilina schválilo príplatky pre všetkých zamestnancov pracujúcich v COVID pavilóne až do výšky 7 eur na hodinu k ich základnej mzde.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej sa finančnou motiváciou snažia posilniť personálne pokrytie pandemického pavilónu.

Ocenenie a motivácia pre zamestnancov

„Napriek tomu, že centrálne tieto príplatky na úrovni štátu schválené neboli, považujeme za dôležité oceniť a motivovať ľudí pracujúcich v rizikových infekčných podmienkach. Starajú sa o pacientov v kritickom stave, zažívajú nesmierny fyzický i psychický nápor, čo mnohých od tejto práce odrádza, pretože sú už skutočne unavení a demotivovaní,“ uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Nemocnica musela obmedziť operácie

V žilinskej nemocnici je momentálne hospitalizovaných 38 pacientov s novým koronavírusom, pričom osem z nich si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

„O pacientov v ťažkom stave sa musia starať skúsení lekári a sestry. Za štandardných okolností pôsobia na anestéziologickom oddelení, jednotke intenzívnej starostlivosti či operačných oddeleniach. Ich presun do COVID pavilónu znamená výrazné oslabenie personálu, ktorý potrebujeme k plánovanej operatíve. Nemáme teda inú možnosť ako ďalšie obmedzenie operácii, ktoré znesú odklad,“ poznamenal medicínsky riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Bízik s tým, že pôrody, akútne a onkologické výkony ostanú zachované.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor BízikIgor Stalmašek
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica Žilina