Žilinská pôrodnica hlási za máj rekordný počet rodičiek, na svet tu prišlo 174 detí

Nemocnica, pôrody
Žilinská pôrodnica hlási mimoriadne plodný máj. Foto: ilustračné, Gettyimages

Pôrodnicu Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Žilina zaplnil v máji rekordne vysoký počet mamičiek.

Ako informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková, počas uplynulého mesiaca prišlo v žilinskej FNsP na svet 174 novorodencov, za posledných päť rokov je to druhý najsilnejší mesiac, viac detí sa narodilo len vlani v júli.

Plný stav oddelenia

Počet rodičiek sa po pomalšom začiatku roka začala zvyšovať a oddelenie hlási takmer plný stav aj v prvých júnových dňoch.

„Tešíme sa, že sa opäť rodí viac bábätiek a že si mamičky vyberajú práve našu pôrodnicu. Zrealizovali sme mnoho zmien, zlepšení a modernizácií, vďaka ktorým cítime veľmi silnú pozitívnu spätnú väzbu a najmä spokojnosť žien, čo je naším prvoradým cieľom,“ poznamenal primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva žilinskej nemocnice Martin Sudek.

Pôrod aj každé dve hodiny

Podľa jeho slov zdravotníci v tomto roku odviedli už takmer 800 pôrodov, v niektoré dni sa za 24 hodín narodilo aj desať novorodencov.

„V sobotu 5. júna to bolo napríklad až 11 detí, čiže v ten deň u nás prišlo na svet jedno bábätko približne každé dve hodiny,“ doplnil Sudek.

V žilinskej pôrodnici si prevahu každoročne udržiavajú chlapci, z 807 doposiaľ narodených detí je dievčat menej ako polovica, pričom sa narodilo aj deväť párov dvojičiek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka ZátekováMartin Sudek
Firmy a inštitúcie FNsP ZA Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina