Žilinská župa investovala státisíce eur do Kysuckej nemocnice, zmodernizovali hygienické zariadenia

Kysucká nemocnica v Čadci, rekonštrukcia
Takmer 500-tisíc eur investoval Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) do rekonštrukcie hygienických zariadení v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci. 9. máj 2020 Foto: www.facebook.com

Takmer 500-tisíc eur investoval Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) do rekonštrukcie hygienických zariadení v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová. Kompletne boli zrekonštruované hygienické priestory pravého krídla interného pavilónu na všetkých siedmich podlažiach.

Nové omietky, dlažba aj sanita

Dispozičné riešenie celého priestoru sa zmenilo podľa potrieb personálu a hygienických noriem. „Nové sú omietky, obklady, dlažba, vymenili sa dvere a sanita. Kompletná obnova so sebou priniesla aj nové technické rozvody ako kanalizáciu, vodovod a vzduchotechniku. Celkový komfort vylepší aj nová elektroinštalácia vrátane svietidiel, vypínačov či elektrických zásuviek,“ uviedla hovorkyňa ŽSK.

„Pôvodné priestory boli dlhé roky bez výraznejšieho zásahu a už si vyžadovali obnovu. Verím, že nové a moderné hygienické priestory zvýšia pohodlie a hlavne kvalitu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti nielen pacientom, ale aj personálu,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová s tým, že nové priestory sú zároveň aj bezbariérové.

Komplexná zdravotná starostlivosť

ŽSK podľa Remencovej uvažuje aj nad rekonštrukciou hygienických zariadení v ľavom krídle pavilónu C. „Časť z nich už bola vynovená v rámci prestavby obytnej časti jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) na internom oddelení. Náklady na túto rekonštrukciu predstavovali 42-tisíc eur,“ spresnila hovorkyňa ŽSK.

Ako na záver dodala Remencová, Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci je jednou zo štyroch nemocníc v správe ŽSK, ktorá poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť zhruba 130-tisíc ľudí.

Zároveň avizovala, že koncom budúceho týždňa tu budú slávnostne otvorené aj dve zmodernizované JIS na internom a traumatologickom oddelení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Remencová
Firmy a inštitúcie Kysucká nemocnica ČadcaŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)