Žilinský kraj má zaočkovaných 43 percent obyvateľov, dopomohla k tomu aj výjazdová služba s vakcínami

Očkovanie, Očkovanie v Michalovciach
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19 v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) je na úrovni 43 percent. Informovala o tom riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu ŽSK Silvia Pekarčíková.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Podľa jej slov sa epidemická situácia v kraji zhoršuje a jedna zo štyroch krajských nemocníc už musela pristúpiť k opätovnej reprofilizácii lôžok.

Päť pacientov na umelej pľúcnej ventilácii

„Aktuálne máme hospitalizovaných 26 pacientov s ochorením COVID-19, pričom 25 z nich leží v Kysuckej nemocnici v Čadci a jedného pacienta eviduje Liptovská nemocnica v Liptovskom Mikuláši. Stav piatich pacientov si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ poznamenala Pekarčíková.

K zvýšeniu úrovne vakcinácie pomohli v posledných týždňoch výjazdy mobilnej očkovacej jednotky VakciZuzka, napriek tomu sú v kraji obce, kde nie je zaočkovaná ani pätina obyvateľov.

Obce s najnižšou zaočkovanosťou

„Najmenej zaočkovanou obcou je obec Laskár v Martinskom okrese s 18 percentami, 19 percent obyvateľov je zaočkovaných v obci Huty v okrese Liptovský Mikuláš,“ doplnila Pekarčíková.

V tomto okrese je aj obec s najväčším počtom zaočkovaných obyvateľov, vakcinácia v obci Nižná Boca v okrese Liptovský Mikuláš je na úrovni 56 percent.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Silvia Pekarčíková
Firmy a inštitúcie Kysucká nemocnica ČadcaLiptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana StodoluŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)