Zisk firmy Johnson & Johnson stúpol o viac ako 70 percent, tržby rástli vo všetkých segmentoch

Vakcína Johnson&Johnson
Vakcína proti koronavírusu od spoločnosti Johnson & Johnson. Foto: ilustračné, SITA/AP

Zisk americkej farmaceutickej spoločnosti Johnson & Johnson v druhom štvrťroku stúpol o 73 percent. Pomohol tomu silný rast tržieb vo všetkých oblastiach podnikania, osobitne v segmente medicínskych a diagnostických prístrojov. Nemocnice a ostatné oblasti zdravotníckej starostlivosti sa totiž naďalej zotavovali z vplyvov pandémie koronavírusu.

Najväčší výrobca produktov zdravotníckej starostlivosti na svete v stredu informoval, že za apríl až jún dosiahol čistý zisk v objeme 6,28 miliardy dolárov čiže 2,35 dolára na akciu. V rovnakom kvartáli pred rokom bol zisk firmy v sume 3,63 miliardy dolárov čiže 1,36 dolára na akciu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Upravený zisk spoločnosti v druhom štvrťroku tohto roka dosiahol objem 6,63 miliardy dolárov čiže 2,48 dolára na akciu. Tým firma pohodlne prekonala prognózy trhu, že jej upravený zisk bude 2,28 dolára na akciu.

Tržby farmaceutickej firmy Johnson & Johnson sa medziročne zvýšili o 27,1 percenta na úroveň 23,31 miliardy dolárov. Spoločnosť uviedla, že jej tržby na zahraničných trhoch sa zväčšili o 29,5 percenta na 11,39 miliardy dolárov a tržby na domácom americkom trhu stúpli o 24,9 percenta na 11,92 miliardy dolárov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Johnson & Johnson