Zubní lekári predĺžia zmluvy s Dôverou, spokojní však nie sú

Zubna_prehliadka
Foto: FreeImages.com

Zubní lekári dlhodobo žiadajú, aby platby od poisťovní odrážali reálne ceny výkonov. No ani v zmluvách, ktoré by mali platiť od júla, sa tak nestane.

Ako informovala Slovenská komora zubných lekárov, poisťovne nemajú peniaze. Preto sa na zreálnení platieb výkonov od 1. júla nedohodli. Zmluvy však predĺžili o tri mesiace.

Podľa prezidenta komory Igora Moravčíka chcú pokračovať v rokovaní tak, aby „od 1. októbra mohli uzavrieť zmluvné a cenové podmienky zodpovedajúce reálnejším úhradám za zubné ošetrenia.“

Zubní lekári zvýšenie zdrojov v rezorte nepocítili

Podľa vyjadrení rezortu zdravotníctva len do ambulantného sektora išlo oproti vlaňajšku o 55 miliónov eur viac a zdroje sú rovnomerne rozdelené do všetkých oblastí potrebných pre všetkých pacientov a zdravotníkov.

SKZL však s týmto vyjadrením zásadne nesúhlasí.

Do segmentu sa z roka na rok dostáva nižšie percento disponibilných zdrojov za zubno-lekárske výkony hradené zdravotnými poisťovňami. Potom je na mieste otázka, o čom máme rokovať so zdravotnými poisťovňami, keď jediné, čo počujeme, je nedostatok disponibilných finančných zdrojov, a preto nie je možné vyhovieť legitímnym požiadavkám zubných lekárov,“ uviedol Moravčík.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Moravčík
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaSKZL Slovenská komora zubných lekárov