Zväz ambulantných poskytovateľov sa pripája k výzve dofinancovať zdravotníctvo

lekár
Foto: Pixabay.com

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) plne podporuje a rozumie potrebe dofinancovania zdravotníctva ešte v roku 2019. Informoval o tom vo vyjadrení k dofinancovaniu zdravotníctva uverejnenom na svojej webovej stránke.

ZAP už od mája tohto roka opakovane apeluje na Ministerstvo zdravotníctva SR, ministerku zdravotníctva A. Kalavskú, vládu SR a všetky zdravotné poisťovne, že bez ďalšieho dofinancovania nie je možné zabezpečiť trvalú udržateľnosť zdravotníctva na Slovensku a súčasne sme od kompetentných žiadali urýchlené konanie v tejto veci,“ informoval zväz.

Aj ambulantní poskytovatelia žiadajú 150 mil. eur pre rezort

Ako uviedol ZAP, dvomi otvorenými listami v júni 2019 informoval ministerku zdravotníctva i verejnosť o potrebe bezodkladného dofinancovania zdravotníctva nad rámec dofinancovania realizovaného k 1. júnu 2019, a to minimálne vo výške 150 mil. eur.

ZAP preto veľmi oceňuje, že prostredníctvom Memoranda za dofinancovanie zdravotníctva zo dňa 11. septembra 2019 deklarujú nevyhnutnosť dofinancovania zdravotníctva aj ostatné organizácie v zdravotníctve,“ uviedol vo vyjadrení zväz.

Oceňujú aj personálne zmeny vo VšZP

Bez dofinancovania podľa ZAP nie je reálne garantovať zabezpečenie udržateľnosti chodu zdravotníctva a kontinuálnej dostupnosti poskytovania kvalitnej zdravotnej starostlivosti.

Memorandum obsahuje aj dlhodobú požiadavku ZAP-u o navýšení rozpočtu zdravotníctva ešte v roku 2019 o 150 mil. eur.

ZAP rovnako pozitívne vníma aj realizované personálne zmeny na pôde Všeobecnej zdravotnej poisťovne k 1. septembru 2019, a to najmä v záujme zefektívnenia činnosti štátnej zdravotnej poisťovne nielen vo vzťahu k zmluvným vzťahom s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti,“ dodal ZAP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňaZAP Zväz ambulantných poskytovateľov