Zvolenská nemocnica hlási naďalej vážnu situáciu, hospitalizovaných pacientov neubúda

Nemocnica Zvolen

Chod Nemocnice Zvolen je aj v prvých dňoch roku 2022 poznačený veľkým množstvom hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, situácia sa oproti času spred Vianoc výrazne nezmenila.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Naďalej medzi hospitalizáciami s COVID-19 prevládajú pacienti bez očkovania proti koronavírusu. Na Silvestra mali zdravotníci vo zvolenskej nemocnici plné ruky práce, na urgentný príjem prišlo 110 pacientov.

Jedno suspektné dieťa

„K dnešnému dňu (3. januára pozn. redakcie) máme stále vysoké číslo pacientov, ktorí sú v našej nemocnici hospitalizovaní s koronavírusom. Celkovo poskytujeme zdravotnú starostlivosť 63 pacientom a máme aj jedno suspektné dieťa. Štyria pacienti si vyžadujú pripojenie na tzv. neinvazívnu ventiláciu, stav troch je veľmi vážny a sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu,“ hovorí riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá.

Zamestnanci nemocnice, ktorí boli v karanténe a práce neschopní, sa postupne vracajú do práce, aktuálne chýba 15 ľudí, z toho dvaja sú lekári.

Nemocnica stále očkuje

Koniec roka 2021 nebol úplne podľa predstáv pre 110 pacientov, ktorí navštívili urgentný príjem zvolenskej nemocnice. „Z nich dve desiatky boli ošetrené na tzv. červenom, covidovom urgentnom príjme, 44 pacientov si vyžadovalo ošetrenie na chirurgii, vyše 30 pacientov prišlo s rôznymi internistickými diagnózami a na Silvestra malo 13 pacientov neurologické problémy,“ doplnila informácie z poslednej noci roku 2021 riaditeľka nemocnice.

Nemocnica pokračuje vo vakcinácii proti koronavírusu dospelých a registrovaných záujemcov, tento týždeň sa bude očkovať v utorok, stredu a v piatok. Očkuje sa vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v budove Doprastavu vakcínou od spoločnosti Pfizer/Biontech.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudmila Veselá
Firmy a inštitúcie DoprastavNemocnica ZvolenPfizer