Zvolenská nemocnica pociťuje zhoršenie situácie, na pomoc prídu aj vojaci

Koronavírus, nemocnica
Na internom oddelení sa k dnešnému dňu levočská nemocnica stará o 23 COVID pozitívnych pacientov. Foto: ilustračné, SITA/AP

Nemocnica Zvolen eviduje celkové zhoršenie pandemickej situácie v regióne v súvislosti s ochorením COVID-19.

Druhý fáza reprofilizácie

Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, nachádzajú sa v druhej fáze reprofilizácie covidových lôžok, plánovaná operatíva zatiaľ obmedzená nie je. Od novembra budú v nemocnici pomáhať aj príslušníci Ozbrojených síl SR.

Viac o téme: Koronavírus

„K dnešnému dňu (25. októbra pozn. redakcie) poskytujeme zdravotnú starostlivosť 18 pacientom s potvrdeným koronavírusom, ktorí sú umiestnení na štandardnom kyslíkovom lôžku. Vážny je stav troch pacientov, ktorí si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, jeden má postcovidový ťažký priebeh. Nikto ďalší z pacientov nie je suspektný,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá.

Očkovanie treťou dávkou

Zo všetkých hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 je zaočkovaný len jediný. Zo zamestnancov nemocnice sú siedmi pozitívni na nový koronavírus a dvaja zostávajú v karanténe.

Vzhľadom na zvyšujúci sa počet hospitalizovaných pacientov, medzi ktorými sú aj tí, ktorých priviezli v rámci pomoci z Čadce a Prešova, sa nemocnica pripravuje na spustenie tretej fázy reprofilizácie lôžok v zmysle pokynov Ministerstva zdravotníctva SR. „Dnes (25. októbra pozn. redakcie) máme vyčlenených 30 miest pre pacientov s koronavírusom, naše vysunuté pracovisko v Krupine je zatiaľ v prvej fáze reprofilizácie,“ objasnila riaditeľka.

Nemocnica už očkuje treťou dávkou vakcíny pre imunokompromitovaných pacientov, pokračuje aj testovanie. Žiadnym spôsobom sa zatiaľ opatrenia nedotkli plánovanej operatívy, rovnako je možná prítomnosť otca pri pôrode, ak sa preukáže negatívnym PCR testom.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ľudmila Veselá
    Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SROzbrojené sily SR