Zvolenská nemocnica má situáciu s infikovanými pacientmi pod kontrolou, hospitalizované je aj jedno dieťa

Nemocnica Zvolen

Nemocnica Zvolen za uplynulý týždeň zaznamenala zvýšenie počtu hospitalizovaných pacientov s diagnózou COVID-19, situáciu má však pod kontrolou. Okres Zvolen je aktuálne podľa COVID automatu bordový, nemocnica začala s treťou fázou reprofilizácie.

Infikované neplnoleté dieťa

Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, zatiaľ fungujú bez obmedzenia aj plánované operácie, ak sa však situácia bude zhoršovať, môže to mať dopad na takzvanú necovidovú medicínu.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Počet hospitalizovaných pacientov sa v nemocnici k dnešnému dňu (2. novembra pozn. redakcie) zvýšil na 35 pacientov. Z toho 27 je umiestnených na štandardnom kyslíkovom lôžku, traja sú napojení na neinvazívnu pľúcnu ventiláciu a stav štyroch pacientov si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, pričom týchto sme prijali v rámci výpomoci z nemocníc v Čadci a Prešove. Medzi hospitalizovanými máme aj jedno neplnoleté dieťa,“ objasňuje riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá, podľa ktorej väčšina hospitalizovaných pacientov neabsolvovala očkovanie proti koronavírusu.

Zatiaľ situáciu zvládajú

Nemocnica v zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva postupne prechádza do tretej fázy reprofilizácie covidových lôžok.

„Zatiaľ situáciu zvládame, prispieva k tomu aj to, že spomedzi zamestnancov máme koronavírus potvrdený len u ôsmich kolegov, štyria sú v karanténe, čo sú vďaka očkovaniu oveľa priaznivejšie čísla ako v druhej vlne pandémie,“ dodáva riaditeľka. Stále tu platia prísne protiepidemické opatrenia, zákaz návštev pacientov okrem výnimiek.

„Ak sa situácia podľa predikcie vývoja bude zhoršovať, pre pacientov s covidom bude vyhradených až 74 lôžok. Tento stav už bude mať dopad aj na chod ostatných oddelení, pretože budeme musieť preorganizovať služby lekárov a sestier. Sme však aj na tento scenár pripravení, prosíme však o trpezlivosť a pochopenie tak hospitalizovaných, ako aj ambulantných pacientov a tiež príbuzných,“ uzavrela Veselá.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ľudmila Veselá
    Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNemocnica Zvolen