Zvolenská nemocnica zhodnotila víkendové testovanie, odobrali stovky vzoriek a desiatky boli pozitívne

Nemocnica Zvolen

Vo zvolenskej nemocnici v rámci víkendového druhého kola celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 otestovali svojich zamestnancov, pacientov, ich rodinných príslušníkov aj náhodných záujemcov. Ako nemocnica uvádza v tlačovej správe, z odobratých 1 314 vzoriek bolo 31 pozitívnych.

„Priebeh testovania bol pokojný a viac-menej bez čakania,“ zhodnotila dva testovacie dni riaditeľka Nemocnice Zvolen Ľudmila Veselá s tým, že v nemocnici naďalej platí zákaz návštev a prísny hygienicko-epidemiologický režim na všetkých pracoviskách nemocnice.

Viac o téme: Koronavírus

Ako na sociálnej sieti informuje primátorka Lenka Balkovičová, vo Zvolene počas uplynulého víkendu otestovali 25 476 ľudí, z ktorých bolo 76 pozitívnych. Podľa primátorky sú v týchto číslach započítaní aj jednotlivci z iných okresov, ktorých je pomerne dosť.

„Teraz už budeme netrpezlivo čakať na splnenie prísľubu zo strany vládnych predstaviteľov, ktorí mestám a obciam prisľúbili presnú štatistiku. Keď z nej potom vyselektujeme samotných Zvolenčanov, spoznáme, ako na tom v našom meste naozaj sme,“ doplnila Balkovičová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudmila Veselá