Vznikajúca európska klubová súťaž v hokeji našla partnera

Hokej
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

ZÜRICH 25. októbra (WEBNOVINY) – Európska klubová súťaž v ľadovom hokeji s pracovným názvom ECC získala silného marketingového partnera v spoločnosti Infront Sports & Media.

Informuje o tom oficiálny web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Prvú kapitolu nadnárodnej ligy by malo 40 klubov „napísať“ už v sezóne 2014/2015.

Najväčšie zastúpenie budú mať mužstvá z Českej republiky, Fínska, Nemecka, Rakúska, Švajčiarska a Švédska, ktoré sú zakladateľmi súťaže, no chýbať nebudú ani tímy z ďalších krajín vrátane Slovenska.

V súčasnosti však ešte nie sú známe mená účastníkov. Rokovania stále prebiehajú a podľa iihf.com je stále v hre aj participácia mužstiev z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).„Všetci veríme vo veľký potenciál tohto projektu. Chceme vytvoriť herne úspešnú a finančne silnú súťaž,“ uviedol Anders Ternbom, ktorý je prezident Európskej klubovej súťaže. Nová súťaž zatiaľ nemá presné meno. Táto otázka by sa mala vyriešiť začiatkom roku 2014.

Podľa predbežného formátu súťaže by sa v kvalifikačnom kole, resp. základnej časti malo predstaviť 40 mužstiev. ECC by sa mala začať 15. augusta, hrať by sa malo v desiatich štvorčlenných skupinách. Šestnásť tímov postúpi do vyraďovacej fázy, finále je plánované na februárové termíny. „V mnohých európskych krajinách zohráva hokej dôležitú marketingovú úlohu a má veľa fanúšikov. Je logické, že chceme klubový hokej posunúť na vyššiu medzinárodnú úroveň zavedením tejto klubovej súťaže,“ povedal viceprezident IIHF Kalervo Kummola, ktorý je zástupcom federácie vo vedení ECC.

Už v septembri švédske médiá informovali, že medzi zakladateľmi súťaže bude 26 klubov, ktoré dostanú A-licenciu. Budú medzi ne patriť švédske Färjestad, Frölunda, Linköping, HV 71, Lulea a v prípade návratu do najvyššej národnej ligy aj Djurgaarden, potom šesť mužstiev z Fínska, štyri z Nemecka, Švajčiarska a Česka a dva z Rakúska.

Tieto zakladajúce subjekty by mali vlastniť 65 % akcií v novej súťaži, ďalších 25 % má patriť ligovým súťažiam zo Švédska, Fínska, Nemecka, Česka, Švajčiarska a Rakúska, ktoré môžu nominovať do ECC aj ďalších účastníkov. Zvyšných desať percent akcií má mať vo vlastníctve IIHF. Okrem zakladajúcich tímov majú v ECC hrať na základe voľných kariet aj tímy z ďalších európskych krajín. Podľa prvého návrhu do súťaže vstúpi majster SR, prípadne aj víťaz základnej časti Tipsport extraligy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom