Waves Bratislava prinesie v jeden deň desiatky koncertov

Waves Vienna
Foto: Facebook

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Nultý ročník hudobného klubového festivalu Waves Bratislava prinesie počas jedného dňa viac ako 40 koncertov slovenských i zahraničných interpretov.

V sobotu 5. októbra môžu návštevníci s jednou vstupenkou navštíviť všetkých sedem priestorov v centre Bratislavy, kde sa bude hrať a koncertovať.

Nultý ročník Waves

Úvodný ročník nového festivalu poskytne príležitosť predstaviť sa najmä domácim účinkujúcim. Majú tak neopakovateľnú možnosť zaujať zahraničných profesionálov z hudobnej oblasti, ktorí prídu na festival z celej Európy. Zo slovenskej scény sa predstaví 35 kapiel a interpretov, medzi inými aj Lavagance, Puding Pani Elvisovej, Nvmeri, Vec & Valihora či Pressburger Klezmer Band. Koncerty domácich hudobníkov doplní deväť vystúpení vybraných zahraničných hostí, ako napríklad írski Mmoths či nový projekt Ghost Capsules pioniera house music Tima Simenona, známejšieho aj ako Bomb The Bass.

„Slovenskú hudobnú ponuku sme zvolili tak, aby bol program aktuálny, pestrý a atraktívny. Dôležité pre nás bolo, aby každý z účinkujúcich reprezentoval našu krajinu v danom hudobnom žánri. Stereotyp, že hudba v domácom jazyku nemá v celosvetovom meradle šancu, je prežitok. Sme presvedčení, že jazyková bariéra nemá priamy vplyv na úspech,” priblížila koncept výberu domácich hudobníkov spoludramaturgička Waves Bratislava Bibiána Grebeňová.

Miesto a cena

Spojením priestorov Stará tržnica, KC Dunaj, Nu Spirit Club, Ateliér Babylon, Gorila.sk Urban Space, V-klub a Poľský inštitút Bratislava vytvorili organizátori plnohodnotný mestský festival. Atraktívnosť podujatia zvyšuje lokalita Starého mesta a pešia dostupnosť všetkých klubov a priestorov v okolí námestia SNP. Počas soboty bude na všetky vystúpenia platiť jedna vstupenka, ktorá v predpredaji stojí deväť eur.

V deň konania budú vstupenky dostupné za cenu 12 eur na každom festivalovom mieste. Verejnosť tak môže vďaka Waves Bratislava 2013 získať jedinečný prehľad o aktuálnom stave a vývoji domácej hudobnej scény, ako aj ochutnávku neopozeranej európskej produkcie. Kompletný program je dostupný na webstránke www.wavesbratislava.com.

Partnerký projekt

Waves Bratislava je sesterským podujatím festivalu Waves Vienna, ktorý sa od roku 2011 koná v metropole Rakúska. Jeho cieľovou skupinou je popri širokej verejnosti predovšetkým profesionálna komunita. Zámerom oboch podujatí je vytvoriť v budúcnosti spoločný Twin City Festival, ktorý by už svojou geografickou polohou a spojením miest Bratislava a Viedeň symbolizoval svoju orientáciu na strednú a východnú Európu. Cieľom tohto úsilia je napomôcť zviditeľneniu a profesionalizácii lokálnych a regionálnych hudobných scén.

Okrem poskytnutia priestoru pre samotnú živú prezentáciu hudby v rámci množstva klubových koncertov je hlavným nástrojom na dosiahnutie tohto cieľa hudobná konferencia, ktorá vytvára priestor pre odborné prednášky, diskusie či networking. Súčasťou konferencie sú tiež významní delegáti z európskeho hudobného biznisu. Poslaním Waves Festivalu je v dlhodobom horizonte napomáhať spoločne s existujúcimi podujatiami podobného typu k väčšiemu rozšíreniu európskeho hudobného repertoáru.

Agentúru SITA informovala PR manažérka podujatia Zuzana Hrdličková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom