Whitney Houston ožije, Američania o nej pripravujú film

Whitney houston
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. mája (WEBNOVINY) – Americká herečka Angela Bassett bude režírovať životopisnú snímku o zosnulej speváčke Whitney Houston.

Päťdesiatpäťročná Bassett, ktorá stvárnila napríklad Tinu Turner vo filme Čo s tým má spoločné láska (1993), sa v režisérskom debute zameria najmä na speváčkine manželstvo s kolegom Bobbym Brownom.

„Veľmi oceňujem talenty a úspechy Whitney aj Bobbyho. Som naozaj veľmi rada, že môžem spoza kamery preniknúť do ich sveta. Je to zároveň veľká zodpovednosť,“ uviedla Bassett.

Scenár filmu, ktorý plánujú dokončiť na budúci rok, napíše Shem Bitterman. Herecké obsadenie zatiaľ neoznámili.

Video: Whitney Houston – I Look to You

Whitney Houston, ktorá si fanúšikov a fanúšičky získala hitmi ako I Will Always Love You, Greatest Love of All, Saving All My Love for You či I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me), našli 11. februára 2012 bez známok života vo vani hotelovej izby v Beverly Hills.

Oficiálnou príčinou úmrtia hviezdy filmov Osobný strážca (1992) či Kazateľova žena (1996) bolo utopenie. Cudzie zavinenie vyšetrovatelia vylúčili. Štyridsaťosemročná Houston mala v čase úmrtia v tele aj kokaín, marihuanu a rôzne lieky.

Zostala po nej dcéra Bobbi Kristina, ktorej otcom je práve spomínaný Bobby Brown. Za 45-ročného hudobníka sa speváčka vydala 18. júla 1992. Ich manželstvo sprevádzali rôzne aféry. Dvojica sa rozviedla v roku 2007.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bobby BrownWhitney Houston