Whitney Houston pochovali v mestečku Westfield

Whitney houston
Pohrebné auto s rakvou s ostatkami Whitney Houston prichádza na cintorín Fairview v mestečku Westfield Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Americkú hviezdu Whitney Houston v nedeľu pochovali na cintoríne Fairview v mestečku Westfield v jej rodnom New Jersey.

Zlatú rakvu s jej telom uložili vedľa speváčkinho otca Johna Russella Houstona, ktorý skonal v roku 2003.

Napriek tomu, že verejná rozlúčka s držiteľkou šiestich cien Grammy sa konala v sobotu, aj v nedeľu sa okrem jej rodiny a najbližších priateľov prišlo so speváčkou aspoň na diaľku rozlúčiť množstvo fanúšikov.

V kostole New Hope Baptist Church v Newarku sa v sobotu so speváčkou posledný raz rozlúčili napríklad Chaka Khan, Brandy, Roberta Flack, Jordin Sparks, Jennifer Hudson, Ray J. Alicia Keys, R. Kelly či Stevie Wonder. Nechýbal ani Kevin Costner, s ktorým si Houston zahrala v dnes už legendárnom filme Osobný strážca (1992).

Obrazom: Posledná rozlúčka s Whitney Houston

Jej bývalý manžel Bobby Brown prišiel tiež, no po chvíli odišiel pre konflikt s bezpečnostnou službou, ktorá ho podľa vlastných slov neustále presádzala. Najbližší príbuzní vrátane matky Cissy Houston, sesternice Dionne Warwick a dcéry Bobbi Kristiny mali súkromnú rozlúčku už v piatok v úzkom rodinnom kruhu v pohrebnom ústave Whigham v Newarku.

Obrazom: Fantastická speváčka Whitney Houston

Whitney Houston v sobotu 11. februára našli bez známok života vo vani jej hotelovej izby v Beverly Hills. Jej smrť pravdepodobne spôsobila kombinácia antidepresív s aktívnou látkou alprazolam s ďalšími liekmi a alkoholom. Pitvu vykonali minulú nedeľu, presná príčina úmrtia však bude známa až po výsledkoch toxikologických testov. Informácie zverejnila webová stránka people.com.

.

Whitney houston
Foto: SITA/AP
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alicia KeysBobby BrownChaka KhanJennifer HudsonKevin CostnerR. KellyStevie WonderWhitney Houston