Wickmayerová treťou semifinalistkou US Open

NEW YORK 9. septembra (WEBNOVINY) – Belgická tenistka Yanina Wickmayerová sa stala po Američanke Serene Williamsovej a krajanke Kim Clijstersovej treťou semifinalistkou dvojhry žien na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku. Iba 19-ročná hráčka zdolala v prvom stredajšom štvrťfinálovom súboji rovnako nenasadenú Ukrajinku Katerynu Bondarenkovú za 101 minút 7:5, 6:4. Súperkou Wickmayerovej (50. v rebríčku WTA Tour) v súboji o postup do finále bude víťazka súboja Američanky Melanie Oudinovej s Dánkou Caroline Wozniackou. Dve Belgičanky sa v semifinále grandslamového turnaja objavia po viac než troch rokoch, naposledy sa tak stalo vo Wimbledone 2006, keď si medzi štvorkou najlepších zahrali Kim Clijstersová a Justine Heninová-Hardennová. Teraz sú však Clijstersová a Wickmayerová nenasadené, dokonca bývalá svetová jednotka Clijstersová hrá po dlhšej pauze na tvrdom povrchu vo Flushing Meadows len vďaka voľnej karte. Dve nenasadené tenistky postúpili do semifinále na US Open vôbec prvýkrát. „Išla som naplno do každého úderu a snažila sa súperke nič nedarovať. Postup do semifinále na grandslame je niečo fantastické, jedinečné. Nemôžem tomu stále uveriť,“ komentovala šťastná Wickmayerová.

Mladá Belgičanka dosiahla postupom do semifinále US Open absolútne najväčší úspech svojej nedlhej kariéry. Doteraz mala víťazka májového turnaja WTA Tour na antuke v Estorile na konte na grandslamových podujatiach v šiestich účastiach len jedno 2. kolo, a to na tohtoročnom Roland Garros v Paríži. Belgická tínedžerka po prvom víťaznom sete prehrávala v tom druhom so skúsenejšou 23-ročnou Ukrajinkou 1:4, ale od tohto momentu už nepovolila mladšej zo sestier Bondarenkových ani gem. Celkovo súperku jasne prevýšila vo víťazných úderoch 31:15. „V druhom sete to spočiatku nebolo ono, nevyužívala som všetky svoje šance. Za stavu 1:4 som sa však vrátila k agresívnej hre a napokon som to dotiahla do víťazstva,“ dodala Wickmayerová.