Will.i.am daroval charite princa Charlesa pol milióna libier

Will.i.am
Americký hudobník will.i.am Foto: SITA/AP Jonathan Short

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Americký hudobník will.i.am daroval pol milióna libier (v prepočte približne 620-tisíc eur) charitatívnej organizácii Prince’s Trust britského princa Charlesa, ktorá pomáha mládeži.

„Môj príspevok pomôže mladým ľuďom nadobudnúť schopnosti, ktoré sú potrebné na dnešnom i budúcom pracovnom trhu, vrátane technologických a počítačových zručností,“ vysvetlil hudobník.

„Moja rodina urobila všetko pre to, aby som pochopil, že dobré vzdelanie a tvrdá práca sú kľúčom k splneniu mojich snov a prekonaniu prekážok, ktoré sú spojené s vyrastaním v chudobnom prostredí,“ dodal.

Martina Milburn z Prince’s Trust will.i.ama označila za inšpiratívnu osobnosť a uviedla, že činnosť organizácie „závisí od takých štedrých príspevkov, ako je tento“.

Tridsaťsedemročný rapper, spevák, producent a hudobník vydal doposiaľ tri sólové albumy. Jeho prvá štúdiovka Lost Change vyšla v roku 2001, nasledovali Must B 21 (2003) a Songs About Girls (2007). V septembri na trh uvedie ďalšiu nahrávku s názvom #willpower.

Preslávil sa vďaka pôsobeniu vo formácii Black Eyed Peas, ktorá na hudobnú scénu prerazila v roku 2003 hitom Where Is the Love? z albumu Elephunk. Medzi ich ďalšie hity patria skladby Shut Up, My Humps, Hey Mama, Don’t Lie, Don’t Phunk with My Heart, Pump It, I Gotta Feeling, The Time (Dirty Bit), Meet Me Halfway či Just Can’t Get Enough. Kapela má momentálne prestávku, posledný raz pred ňou vystúpila 23. novembra v rámci svojej The Beginning Tour.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Will.i.am