Will.i.am podal žalobu na Pharrella Williamsa

Will.i.am
Americký spevák a rapper Will.i.am. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) – Člen americkej hip-hopovej skupiny The Black Eyed Peas Will.i.am podal protižalobu na producenta, rappera a speváka Pharrella Williamsa v súvislosti s ich sporom ohľadom Williamsovej novej značky I Am Other, ktorá podľa Will.i.ama porušuje jeho ochrannú známku I Am.

Will.i.am ešte v júni poslal Williamsovi list, v ktorom ho žiadal, aby prestal používať spomínanú značku I Am Other.

Štyridsaťročný hudobník na to však zareagoval žalobou podanou v New Yorku, ktorou chce dosiahnuť udelenie povolenia používať spomínanú frázu.

Člen The Black Eyed Peas sa mu preto v tom snaží zabrániť súdnou cestou, pričom argumentuje tým, že názvy oboch značiek sú príliš podobné, a ľudia si ich preto môžu pliesť.

Pharrell Williams je členom produkčného dua The Neptunes a tiež skupiny N.E.R.D, s ktorou vydal zatiaľ štyri albumy. Ako sólový interpret má na svojom konte zatiaľ jediný album In My Mind (2006). Je štvornásobným držiteľom ceny Grammy, na ktorú ho nominovali už 19-krát, a vlani tiež vydal knihu s názvom Pharrell: Places And Spaces I’ve Been.

Jeho piesne sa objavili v snímkach ako Rozhodne sa v nedeľu (1999), Bozk draka (2001), Zoolander (2001), Neserte nám pestúnku (2003), Charlieho anjeli: Na plný plyn (2003), 50x a stále po prvý raz (2004), Hitch: Liek pre moderného muža (2005), 40 rokov panic (2005) či Nabúchaná (2007).

Video: Pharrell Williams – Happy

Tridsaťosemročný Will.i.am, vlastným menom William James Adams Jr., sa preslávil pôsobením v spomínanej formácii The Black Eyed Peas, s ktorou vydal zatiaľ šesť albumov. Preraziť sa jej podarilo v roku 2003 hitom Where Is The Love? z tretieho albumu Elephunk.

Medzi jej ďalšie hity patria skladby ako Shut Up, My Humps, Hey Mama, Don’t Lie, Don’t Phunk With My Heart, Pump It, I Gotta Feeling, The Time (Dirty Bit), Meet Me Halfway či Just Can’t Get Enough. Skupina má momentálne prestávku, pričom posledný raz vystúpila 23. novembra 2011 v rámci The Beginning Tour. Will.i.am debutoval ako sólový interpret v roku 2001 albumom Lost Change, po ktorom nasledovali nahrávky Must B 21 (2003), Songs About Girls (2007) a #willpower (2013).

Video: Will.i.am – Bang Bang

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe pharell williamsPharrell WilliamsWill.i.am