Wizz Air otvoril základňu v Košiciach, lieta už aj do Milána

Wizz Air
Pohľad na Airbus A320 po prílete z Londýna počas otvorenia základne spoločnosti Wizz Air na letisku Košice. Košice, 5. jún 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík

KOŠICE 5. júna (WEBNOVINY) – Nízkonákladový letecký prepravca Wizz Air otvoril v piatok svoju prvú základňu na Letisku Košice, ktorá je 20. v Európe.

Základňa pre Airbus 320 pozdvihne vzájomnú spoluprácu leteckej spoločnosti s letiskom v Košiciach na vyššiu úroveň a očakáva sa významný nárast prepravených cestujúcich.

Súčasťou piatkového slávnostného otvorenia základne bol aj inauguračný let z Košíc do Milána a v nedeľu bude nasledovať let do ďalšej novej destinácie – Doncaster Sheffield.

Obrazom: Slávnostné otvorenie základne spoločnosti Wizz Air na letisku Košice

Desať letov týždenne smeruje do Londýna

Lietadlá spoločnosti budú do Milána a Doncastru lietať dvakrát do týždňa. Cena jednosmerných leteniek sa pohybuje od 14,99 eura vrátane poplatkov a malej príručnej batožiny.

Wizz Air od septembra 2013 lieta z Košíc do Londýna a za ten čas prepravil vyše 170 000 cestujúcich. Wizz Air bude spolu ponúkať z Košíc 14 letov týždenne, z toho je desať do Londýna.

Predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ košického letiska Karl Dandler povedal, že otvorenie tejto základne je významným míľnikom. Ako uviedol člen predstavenstva a zástupca riaditeľa košického letiska Tomáš Jančuš, pre letisko to znamená výrazné oživenie prevádzky.

Raši očakáva zvýšenie dynamiky turizmu

Očakáva, že „to vytvorí lepšie podmienky pre zavádzanie letov do nových destinácii“. Nechcel však zatiaľ konkretizovať, s kým rokujú a aké destinácie sú vo výhľade. Košice by uvítali letecké spojenie s niektorým významným nemeckým mestom.

„To že Wizz Air otvára svoju základňu práve v Košiciach je veľkým úspechom a potvrdením, že sme spolu s košickým letiskom a ďalšími partnermi na správnej ceste smerom k výraznému zlepšeniu leteckej dostupnosti nielen mesta, ale celého východného Slovenska,“ povedal košický primátor Richard Raši. Vyslovil presvedčenie, že to zvýši dynamiku rozvoja mesta a cestovného ruchu v regióne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Raši
Firmy a inštitúcie Letisko KošiceWizz Air