Worms 4 pre mobily oficiálne ohlásený!

Horizon33_2015-8-4_14-26-0

Na Worms sa vzťahujú spomienky až na začiatky 90. rokov, kedy to bola jedna z najpríťažlivejších hier, ktoré boli v tej dobe k dispozícii. Team17 oznámili, že sa chystá Worms 4, ktorý bude navrhnutý špeciálne pre mobilné zariadenia. 

S prechodom na mobilné zariadenia sa spája aj množstvo zmien. Jednou z nich je, že sa počíta s kratšími hrami, ktoré zodpovedajú tvojej ceste zo školy domov. Taktiež sa vylepšilo dotykové prostredie tak, aby vyhovovalo tvojmu telefónu. Výhodou je, že sa ti počas hry nezapletie do cesty žiadna reklama, ktorá by iba zbytočne odpútala tvoju pozornosť.

Horizon33_2015-8-4_14-39-47

Jadro hry ostáva nezmenené – máš na výber viac ako 30 druhov zbraní, strieľaš na nepriateľa a snažíš sa uniknúť rôznym bizarným zvieratám.  Multiplayer prebieha on-line, to znamená, že si môžeš stále vyberať svojich priateľov a taktiež svoju armádu. Zostavíš si tak svoj hviezdny tím  :-)

Horizon33_2015-8-4_14-49-5
Niektorí pretekári potrebovali zdravotnícku pomoc v cieli 9. ročníku ČSOB Bratislava Marathon. Bratislava, 6. apríl 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
Horizon33_2015-8-4_14-47-33
BRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) - Rómovia sa o sčítaní obyvateľstva mohli dozvedieť základné informácie aj vďaka Rómskemu mediálnemu centru (MECEM). To už od marca realizuje informačnú kampaň v rómskom jazyku, ktorá centrum vyšla na osemtisíc eur. V rámci kampane bolo od marca prostredníctvom rómskeho národnostného magazínu So vakeres? v RTVS odvysielaných šesť častí relácie Neboj sa povedať, že si Róm. Pri vysvetľovaní metodiky sčítania mediálne centrum spolupracovalo so Štatistickým úradom SR. "Informačnej kampani predchádzal prieskum, v rámci ktorého sme zistili, čo je potrebné vysvetliť hlavne Rómom v segregovaných komunitách. Z tohto dôvodu jednotlivé relácie kampane odpovedali napríklad na otázky, aký je rozdiel medzi štátnym občianstvom a príslušnosťou k národnosti, čo je materinský jazyk, či bude sčítanie anonymné a ako je zabezpečená anonymita sčítania," vysvetlila šéfka MECEM Kristína Magdolenová. 1 500 kusov DVD V rámci kampane dostali Rómovia aj informácie o tom, aké sú práva a povinnosti občanov pri sčítaní, ako komunikovať so sčítacími komisármi, ako vyzerajú sčítacie tlačivá a na čo budú zamerané. MECEM v spolupráci so Štatistickým úradom vydalo aj DVD v počte takmer 1 500 kusov. DVD vyrobilo Rómske mediálne centrum, distribúciu DVD zabezpečil Štatistický úrad SR, ktorý naň prispel sumou dvetisíc eur, prostredníctvom svojich pracovísk v krajských mestách do 496 obcí s rómskymi osadami. "Súčasťou podporných aktivít Štatistického úradu SR zameraných na Rómov ako marginalizovanú skupinu obyvateľstva sú aj stretnutia vo vybraných komunitných centrách, na ktorých je v súčasnosti obyvateľom poskytovaná informácia o význame sčítania s možnosťou pýtať sa na veci, ktoré ich v súvislosti so sčítaním zaujímajú," povedala Magdolenová. Rómske mediálne centrum pripravilo ku kampani aj pieseň a klip. Autorom textu a hudby je rómsky raper z Levíc B. G. a názov piesne je Neboj sa povedať, že si Róm. Okrem toho Rómske mediálne centrum monitoruje aktivity v konkrétnych lokalitách, kde žijú väčšie rómske komunity. Na základe získaných informácií je možné uviesť, že samosprávy sa téme venujú veľmi intenzívne. "Všade, kde je možnosť, sú sčítacími komisármi aj Rómovia, respektíve terénni sociálni pracovníci, ktorí komunitu poznajú," dodala Magdolenová. B. G. Gangsta - Neboj sa povedat, že si Róm www.youtube.com

Toto video ti dá celkom dobrú predstavu o tom, ako bude nový Worms vyzerať!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom